Pavel Fischer se zastává novinářů. Zápas o svobodu je opět tady, říká

ČTK

Pavel Fischer | FOTO: ČTK

Jeden z prezidentských kandidátů Pavel Fischer upozornil, že je důležitá svoboda slova a novináři. Učinil tak v souvislosti se současnou situací v Českém rozhlasu, kde proti sobě stojí investigativní novináři v čele s Jankem Kroupou a ředitel rozhlasu René Zavoral.

„Alarmující postup generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala ani přes protesty veřejnosti nebere konce. Reportáže Janka Kroupy o praktikách Agrofertu chce zneužít v normalizačním procesu jako odstrašující příklad, jak se prý nemá dělat žurnalistika,“ zdůraznil Pavel Fischer na Facebooku.

Dále připomněl, že novinář může být pro společnost důležitější než ministr. „Kdyby nakonec člověk dostal na výběr mezi vládou bez novinářů nebo novináři bez vlády, měl by si vybrat to druhé. Tedy měl by dát přednost novinářům. Tak promluvil americký prezident Thomas Jefferson (1787) o významu svobody tisku pro demokracii. Připustil tím, že odpovědný novinář může být pro společnost důležitější než kdejaký ministr.  V našem případě jde navíc o ministry, kteří spravují zemi, aniž k tomu dostali důvěru parlamentu.
Nemohu si pomoci. Zápas o svobodu je tu, a opět je to u Rozhlasu,“ uvedl Pavel Fischer.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner