Pavel Novotný chce kandidovat do Sněmovny. Z posledního místa kandidátky

Instagram

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný | FOTO: Instagram

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) chce v příštích volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny. Uvedl to dnes pro deník MF DNES. Dosud Novotný kandidaturu odmítal. Usilovat chce podle svých slov o poslední místo na kandidátce. 

Ač Novotný připouštěl, že ho poslanecký mandát láká, vytrvale opakoval, že by se nestíhal kvůli pracovní vytíženosti a rodině zaobírat „partajními hrátkami“. „Nemám čas na to, abych se prokousával kandidátkou na volitelné místo na magistrát, a už vůbec nemám dva roky na to, abych handloval a dostal se na super volitelné místo na kandidátce v regionu,“ tvrdil ještě na podzim v rozhovoru pro deník FORUM 24. Nyní však změnil taktiku a chce v rámci stranické hierarchie usilovat o poslední místo na kandidátce. Ze stejné pozice se ostatně v roce 2017 dostal pomocí preferenčních hlasů do dolní komory i Dominik Feri z TOP 09.

V posledních měsících na sebe Novotný upozornil hned několika činy. Na lednovém kongresu ODS se obrátil v improvizovaném projevu na své spolustraníky s apelem, aby se pouze nezaobírali kritikou jeho osoby a tehdejšího vedení, předsedy strany Petra Fialy a první místopředsedkyně Alexandry Udženiji, a zamysleli se nad tím, jak mohou svoji politickou práci lépe a účinněji prodávat veřejnosti.

Na konci dubna pak i přes kritiku Ruska a útoky domácí proruské páté kolony instaloval v Řeporyjích pomník vlasovcům, kteří se výrazně angažovali při osvobozování Prahy na konci druhé světové války. Aktuálně má ovšem řeporyjský starosta kvůli hrozícímu nebezpečí z ruské strany přidělenu policejní ochranu, stejně jako pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner