Pavel Novotný hvězdou televizní soutěže: Ten, co vyhlásil válku Rusku

Starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný v ruské státní televizi (repro Youtube)

Starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný v ruské státní televizi | FOTO: repro Youtube

Když starosta Řeporyjí burácel na kongresu ODS a vyčítal svým kolegům jejich mediální neviditelnost, netušil, co ho potká. Jen několik týdnů poté, co v ruské státní televizi předvedl vystoupení, na jaké tam nezapomenou, je zmiňován i na naší nejsledovanější stanici. Překvapivě ne ve zpravodajství, nýbrž v soutěžním pořadu.

Když se řekne Pavel Novotný, většina lidí ví, kam toto jméno zařadit. Pro někoho je to syn baviče Petra Novotného, jiní ho stále považují za bulvárního novináře, ostatní vědí, že se jedná o starostu pražských Řeporyjí. Toho starostu, který se kvůli památníku vlasovcům dostal do sporu se samotným Ruskem.

Pro někoho je ovšem Pavel Novotný prostě celebrita, o které nic víc neví. Předvedla to například soutěžící v pořadu Co na to Češi. Když měla ve finále zábavného pořadu přiřadit ke známému příjmení křestní jméno, zcela bez rozpaků vyřkla to starostovo. Poté ovšem nastala situace, kterou sám Novotný na Twitteru označil slovy: „Tywe ta mi dala.“

Moderátor Tomáš Matonoha se snažil zjistit, jestli myslí toho samého člověka, jako soutěžící, a tak se zeptal, který to je Pavel Novotný. Odpověď ho však velmi překvapila. „Já nevím, ale vím, že je známej,“ pravila mladá dáma. „Máte na myslí toho Pavla Novotného, který vyhlásil válku celému Rusku?“ zkoušel se herec dopátrat, o kom je řeč.

„To asi ne. Myslím toho známýho našeho českýho, já ani nevím, co on dělá. Prostě je známej, je to celebrita,“ pokračovala ve svém výstupu soutěžící. Matonoha se nestačil divit a zkusil další dotaz: „Takže to není ten Pavel Novotný, starosta Řeporyjí?“ Tím si ovšem jenom opět naběhl. „Toho neznám,“ prohlásila blondýnka. Nakonec ještě odmítla, že by se jednalo o syna hvězdy TV Nova minulých let Petra Novotného.

Tomáš Matonoha nechápal, soutěžící si trvala na svém. Přesně tak, jak starosta pražské městské části říkal na kongresu. Jeho zná každý. Jen někdo vůbec neví, o koho se jedná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]