Pavel Novotný: Proti Zemanovi bych to hodil komukoliv. I Kramnému

Býval považován za nejnepříjemnějšího bulvárního novináře, který si nebral servítky před nikým. Sám se rád vytahoval třeba tím, kolik dokázal rozvést manželství. Dnes se Pavel Novotný věnuje umělecké agentuře, vydává knížky, sám se pustil do jejich psaní. Na barovce zmínil nejen to, jak moc se mu po bulváru stýská, ale také prozradil, co by podle něj mohlo uškodit dvojici Zeman+Babiš.

Odchod Pavla Novotného z bulváru byl pro mnohé překvapivý, jemu však přišel jako nutný posun. „Pocit chybějící moci se nedostavuje. Když máš velký talent a schopnosti, tak bulvár není na celý život,“ říká. „Občas se mi ale zasteskne, někoho si po ránu rozvést,“ přiznává.

Konec se zdá zatím jako definitivní, protože vlastní časopis nebo web nehodlá zakládat. Přiznává však, že doba návratu přijít může. „Až bude nejhůř českému bulváru, tak jako Blaničtí rytíři samozřejmě vyjedu zpátky a vrátím laťku tam, kde byla,“ hlásá Novotný, který má největší radost, když svými texty může někoho naštvat. „Já se snažím textem vždy útočit na příjemce, osvědčilo se mi to a strašně mě to baví,“ říká.

Přestože bývá často kritizován za to, že překračuje jakousi pomyslnou hranu vkusu, sám si to nemyslí. „Kde je dneska hrana? Před pěti, deseti lety jsem vystrkoval zadek na večírcích a stačilo to, dneska bych si s tím už nevystačil,“ uznává obávaný novinář.

V žádném případě by však prý meze neměl určovat stát. „Žijeme ve velmi mediálně příjemném světě. Stát by neměl do obsahu zasahovat. V Německu zakázali paparazzi, a jaká je to nuda. Stačí se podívat na východ od nás, abychom viděli, jak to vypadá, když jsou média nesvobodná,“ odkazuje například na zatýkání novinářů v Rusku.

Vliv Andreje Babiše na média však za nebezpečný považuje. „To, že Babiš ovlivňuje své média, mi přijde ve velkém nepořádku. Ta trojnožka mocí, politické, ekonomické a mediální je šíleně nebezpečná,“ varuje Novotný. Na druhou stranu upozorňuje na velkou obratnost, s jakou exministr financí jedná. „Co mu ale pořád vyčítat, on to hraje fantasticky. Oni pro něj dělají vlastně všichni moji kamarádi, kterých jsem si vážil v téhle branži. Obklopuje se velmi schopnými lidmi a bude předseda vlády,“ má jasno Novotný.

Už roky se angažuje na komunální úrovni v politice a užívá si to. „Moc se asi práce novináře s politikou neslučuje, ale mě to baví. Jsem člen ODS, fandím Slavii, tatínek je žid, to jsou takové kódy. Nekandiduje se mi u nás na vesnici dobře s mou pověstí a logem ODS nad hlavou, ale na druhou stranu musím říct, že kdybych nebyl členem ODS, tak stejně jako živnostník nemůžu nikoho jiného než Kalouska nebo ODS volit,“ zmiňuje své priority. „Jsem velký kalouskovec, kdybych nebyl v ODS, tak bych možná volil jeho. Mám ho moc rád,“ překvapuje známý provokatér.

Přesto je podle Novotného jasné, jak letošní volby dopadnou a „jeho“ strany nebudou ty vítězné. „V těchto volbách suverénně vyhraje Andrej Babiš a v prezidentských Zeman, dožije-li se. Já jsem se s tím srovnal, taková je prostě realita,“ říká smířeně.

S jeho hlasem však současný prezident počítat nemůže. „Miloš Zeman je špatný prezident. Proti němu bych to hodil i Kramnému, Rychtářovi, vrahům dětí, smrtce nebo šéfovi gestapa. Prostě komukoliv,“ vyhrazuje se ostře Novotný.

Voliči se podle něj však prý nedají přesvědčit, že současná vládnoucí dvojice něco dělá špatně. „Mám pocit, že kdyby Zeman s Babišem stáli nad mrtvolou na místě činu, stejně Morava uvěří, že to bylo na objednávku. Jestli se Zeman dožije, tak tady bude ještě dalších šest let,“ říká Pavel Novotný přesvědčeně.

Ve videu se také dozvíte:

Jak reaguje na protikuřácký zákon a zda ho bude dodržovat?

Co si jako velký fotbalový fanoušek myslí o kauze Pelta?

Kdy se vrátí na televizní obrazovky?

Jak si užívá rodičovství?

Co říká otec Petr Novotný na jeho odchod z bulváru?

Přijal by nabídku pracovat v Babišově médiu?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner