Pavel Novotný vystoupil v pořadu ruské televize. Bylo to svižné představení

m.russia.tv

Pavel Novotný v ruské televizi | FOTO: m.russia.tv

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný, který v posledních dnech získal až mezinárodní věhlas návrhem postavit v obci památník vlasovcům, kteří padli při obraně Prahy, vystoupil v pořadu ruské televize Rossija 1. Bylo to velmi bouřlivé.

I ten, kdo neumí rusky, zřejmě postřehne, že živý vstup do vysílání v pořadu 60 minut musel diváky naplnit hlubokými dojmy. Novotný na pořad upozornil na svém Twitteru. Těsně před jeho vystoupením bylo vidět záběry na starostu Novotného, jak přijíždí k ruské ambasádě s multikárou. Potom výjevy, jak ve stylu generalissima Stalina ukazuje v uniformě na válečné mapy záchodovou štětkou.

(Odkaz na video ZDE.) Vystoupení Novotného najdete od 40. minuty.

https://m.russia.tv/brand/60851/videos/episode/2225089/1969968/

Pavel Novotný

Ve svém vstupu Novotný stačil předložit to, co bylo již v jeho dopise Putinovi. Vojska generála Koněva dorazila do Prahy den po podpisu německé kapitulace. Nemáme nic proti Rusům, ale můžeme si sami rozhodnout, co si u nás postavíme. Svému oponentovi (politolog Vladimir Kornilov) ve studiu vzkázal, že je zřejmě zfetovaný nebo opilý.

Kornilov říkal, že mluvit o tom, že Prahu osvobodili vlasovci, je bajka a mýtus. V podstatě opakoval ruskou verzi o pražských událostech. Připomenul, že vlasovci zabíjeli Rusy, Ukrajince, Poláky a Židy. Novotný mu připomenul, jak sověti zabíjeli Poláky v Katyni. Kornilov starostu obvinil, že je „marginál“, který nepředstavuje většinu národa, a že je čistý provokatér. Podle vlastního názoru Novotný podporu většiny lidí má. „Nelíbí se nám vaše názory. Lžete,“ řekl Kornilovovi. Přeli se také o dataci událostí, protože podle historika vlasovci utekli před Rudou armádou k Američanům 7. května, kdežto Novotný hovořil o tom, že u nich padli ještě 8. května a Koněv dorazil až den poté.

Pavel Hofman

Moderátorka vypadávala z role a hystericky křičela na hosta ve studiu, který hovořil o chybách minulosti, jako by byla nějaká prokurátorka. „Jaké chyby!“ ječela a nebyla s to moderovat ani sama sebe.

Pro své názory našel mezi přítomnými ve studiu Novotný dokonce i oporu. Je zřejmé, že – jak se objevilo i v debatě na Twitteru – Novotný zaútočil na putinovce ve stylu Borata, na což zřejmě nejsou zvyklí. Jeho mimika a gestikulace (diví se, mračí, téměř usíná, kroutí hlavou) byly nedílnou součástí této show.

Řada Rusů zřejmě usoudí, že jsme tady tak trochu šílení. Ale, upřímně řečeno, nejsou vystoupení prezidenta Miloše Zemana a jeho fámula Jiřího Ovčáčka šílenější?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner