Pavel pomůže rodinám s dětmi i seniorům. Pošle jim nevyužité peníze na kampaň

Zvolený prezident Petr Pavel (ČTK / Švancara Petr)

Zvolený prezident Petr Pavel | FOTO: ČTK / Švancara Petr

Tým generála Petra Pavla se rozhodl podpořit sedm charitativních projektů. Po vyhlášení výsledků prvního kola prezidentských voleb se strhla vlna podpory pro kandidáta a padesátimilionový limit na kampaň byl v souvislosti s peněžními příspěvky od jeho příznivců překročen o více než dva miliony. Další dary stále přicházejí.

Zatímco před prvním kolem přispělo na transparentní účet více než třináct set dárců, ve druhém kole kampaň eviduje více než pět tisíc finančních příspěvků od svých podporovatelů. Limit padesáti milionů je již překročen o více než dva miliony korun. Tyto prostředky budou v souladu se zákonem použity na vybrané charitativní projekty.

()

„Za každý finanční dar i povzbudivá slova jsme moc vděční a všem našim dárcům mockrát děkujeme. Cítíme, že podpora je obrovská. Menší dary v hodnotě stovek či tisícovek korun tvořily ve druhém kole naprostou většinu objemu darů, což je úžasné,“ říká kandidát na prezidenta Petr Pavel.

Při výběru charitativních projektů, které chce tým Petra Pavla podpořit prostředky vybranými nad limit, rozhodovala především předchozí zkušenost a také regionální působnost. „Vybrali jsme takové organizace, se kterými už máme nějakou předchozí zkušenosti a kde víme, že menší částka významně pomůže,“ uvedl Pavel k výběru sedmi projektů.

Peníze poputují do Mateřského centra Klubíčko, které poskytuje sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Centrum má v plánu například vybudovat počítačovou učebnu, kde chtějí matky samoživitelky vzdělávat ve finanční, informační a právní gramotnosti.

Dále bude podpořen Nadační fond Modrá rybka, který se věnuje vzdělávacím projektům pro znevýhodněnou mládež. Jak s Modrou rybkou, tak s Mateřským centrem Klubíčko dlouhodobě spolupracuje manželka Petra Pavla Eva Pavlová.

Generál Pavel spolupracoval již ve svém projektu Spolu silnější s Linkou bezpečí. Ta z jeho kampaně také obdrží finanční prostředky. Poskytuje bezplatné poradenství dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích.

Čtvrtým projektem, na který se tým rozhodl přispět, je Spolek Res Vitae, který poskytuje sociální služby v Karlovarském kraji. Tento spolek zajišťuje provoz krizového centra, linky důvěry, pečovatelské služby nebo například pomoc ukrajinským uprchlíkům.

(Petr Pavel / se souhlasem)

Prostřednictvím Oblastní charity Most a jejich asistenčního centra Janov kandidát podpoří seniory, osoby se zdravotním postižením, lidi bez domova a rodiny v sociálně vyloučených lokalitách. Oblastní charita se také věnuje hospicové péči.

Částka z překročeného limitu poputuje také spolku Naděje pro všechny, který působí v Moravskoslezském kraji. Sdružuje zdravotně postižené děti, mládež, dospělé a občany s dlouhodobým zájmem o pomoc při jejich integraci a má mimo jiné hudební kapelu Mentallica.

Posledním podpořeným projektem je moravskoslezská Charita Hlučín, jejímž cílem je poskytování kvalitních sociálních a zdravotních služeb seniorům, lidem se zdravotním postižením a lidem ohroženým sociálním vyloučením. Například skoro ze dne na den vybudovali domov pro seniory z Ukrajiny.

Limit padesáti milionů korun byl překročen už v pondělí 16. ledna ve 14:30 a další finanční dary proudí na účet vítěze prvního kola prezidentské volby ve velkém množství i nadále.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články