Pavel Šafr podruhé vyhrál soud s Andrejem Babišem. Žaloval ho za urážky

Andrej Babiš (David Těšínský / SF)

Andrej Babiš | FOTO: David Těšínský / SF

Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr vyhrál i napodruhé soud s Andrejem Babišem kvůli urážkám. Babiš musí uhradit Pavlu Šafrovi 50 tisíc korun odškodného a náklady soudního řízení. Pavel Šafr přijímá rozhodnutí soudu jako dostatečnou satisfakci, o případných dalších právních krocích se poradí se svým právním zástupcem JUDr. Alešem Rozehnalem v návaznosti na postup Andreje Babiše.

„Šlo mi zejména o rozhodnutí, zda smí u nás mocný politik s výraznou převahou mediální síly urážet své názorové oponenty,“ uvádí Šafr. Po prvním rozhodnutí soudu se Andrej Babiš proti rozhodnutí odvolal, ale neuspěl.

Pavel Šafr požadoval po Babišovi satisfakci formou omluvy a finanční náhrady za zásah do osobnostních práv ve výši 100 tisíc korun. Soudkyně fakt, že se Babiš nemusí omlouvat, odůvodnila tím, že by omluva novináři znovu zasáhla do práv Pavla Šafra.

Šafr žaloval Andreje Babiše kvůli označení „psychopat“ a „parchant“, jež oligarcha a ministr financí použil v televizním pořadu Interview České televize, ve videorozhovoru na serveru Aktuálně a během celé řady mítinků se svými příznivci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com