Pavel Šafr: Pojďme se společně bránit před EET a před totalitním státem

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Nástup elektronické evidence tržeb (EET) nám připomněl spartakiádu. Celospolečenské naladění, kdy všichni žijí tím, co jim nařídí totalitní stát. Je to zhanobení lidské důstojnosti a je to útok na podstatu občanské svobody.

Je třeba jasně říct: Není pravda, že nejvyšším stupněm vývoje živočišných druhů a tedy celé lidské evoluce je daňový poplatník.

Placení daní není nejvyšší metou individuálního či společenského života. Není pravda, že ten, kdo neplatí daně podle představ státu, okrádá stát. To je optika státu. Daně mají být výrazem svobodného rozhodnutí společnosti je platit a jedině pak jsou legitimním nástrojem státní politiky. Bohatá společnost nepotřebuje bohatý stát. Naše společnost bude bohatá jedině tehdy, když nám stát nebude v nepřiměřené míře krást naše peníze.

Stát, který brutálním a agresivním způsobem vybírá daně, je špatný stát a není důvod ho podporovat v jeho ohavnosti a agresivitě. Peníze, které jsme vydělali svým úsilím a o které se dělíme se svými nejbližšími, nám berou a používají je ke korupci voličů. Při státním přerozdělování likvidují hodnoty, které jsme vytvořili. Vysoká míra státního přerozdělování likviduje vytvořené hodnoty i občanskou svobodu.

Nepřiměřené daně jsou státní krádeží. Je to v podstatě znárodňování našeho majetku. Soukromý majetek je přitom zásadním pilířem naší svobody a naší lidské důstojnosti.

Pojďme se bránit. Andrej Babiš žije z veřejných dotací a ze svých obchodů se státem, který zároveň sám zastupuje. On přiměřené daně platit nemusí, respektive – jeho daně jsou formální. On, na rozdíl od nás, pobírá z daní své dotace.

Tento člověk nesmí kontrolovat naše daňové povinnosti.

Naopak. My máme kontrolovat jeho obchody.

My máme kontrolovat jeho dotace.

My máme kontrolovat, co provádí, když získal tak neuvěřitenou moc nad námi a nad celou ekonomikou země.

Tento člověk žije z veřejných dotací, tedy i z našich daní. A pak také z obchodů, které dělá se státem. Přitom v těchto svých obchodech zastupuje stát i své firmy zároveň a určuje si sám sobě ceny, za které sám sobě prodává zboží za miliardy.

A tento člověk bude kontrolovat, zda jste odevzdali státu své peníze?

Je to skandální útok na civilizované poměry.

Pojďme se bránit!

Pojďme demonstrovat a hlasitě vyjadřovat nesouhlas s tím, že tu stát (Agrofert) likviduje naši svobodu a naši práci. A útočí na naši občanskou svobodu tím, že útočí na soukromý majetek a na naši lidskou důstojnost.

Nesmíme se bát.

Dohromady jsme silní.  Nebojme se ho!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner