Pavel Šafr: Přátelé Putina mi zablokovali Facebook

()

Dnes v 6 hodin ráno jsem se chtěl přihlásit na svůj profil na Facebooku. Ihned po přihlášení se objevilo okno se sdělením:

„V nedávné době jste zveřejnili příspěvek, kterým jste porušili zásady Facebooku, takže jsme vám tuto funkci dočasně zablokovali. Další informace najdete v centru nápovědy. Pokud chcete předejít další blokaci, pečlivě si pročtěte zásady komunity na Facebooku.“ A za tímto sdělením byl velký obrázek „závadného obsahu“. Jedná se o titulní stranu týdeníku Reflex, kterou jsem na Facebook vložil téměř před dvěma lety, konkrétně 8. května 2013, se sdělením: „Na toto vydání Reflexu jsem se těšil jako malé dítě.“ Titulní strana Reflexu je dílem výtvarníka Jana Ignáce Říhy, znázorňuje rozverného a požitkářského Miloše Zemana obaleného věncem buřtů v prostředí nahých dívek, které ho napájejí červeným vínem.  Jedná se o variaci na renesanční zobrazování řeckého boha Bacha. Titulek zněl: Je opilý mocí.

Tady je dotyčný dva roky „závadný obsah“, který je právě nyní důvodem k mému zablokování:

Reflex_titul prsa

Závadnost tohoto statusu nezpochybnil nikdo po dobu dvaceti dvou měsíců. Až nyní, kdy skrze svůj facebookový profil vyzývám občany k tomu, aby nepřipustili ostudu České republiky, kterou svými protesty a blokádami chtějí způsobit komunističtí a proruští aktivisté.

Znamená to, že když je v této zemi někdo na straně demokratického Západu a proti ruské agresi, tak se jej někdo jiný snaží umlčet. Člověk, který se mě snažil umlčet, musel přitom prohledávat mnoho hodin obsah mého Facebooku, až našel 22 měsíců starý status a nahlásil ho. Tím dosáhl mého zablokování právě ve chvíli, kdy máme publikovat výzvy k občanské aktivitě na podporu našich spojenců v NATO. Na tom je dobře vidět úroveň našich oponentů.

Milí komunisté a přátelé Ruska. Užijte si nyní tu chvilku zlomyslné radosti, že jste mi zkomplikovali komunikaci. Ale rozhodně si nemyslete, že umlčíte občany, kteří stojí na straně demokracie a jež solidarizují s americkými vojáky, s dalšími spojenci v NATO a také s těžce zkoušenou Ukrajinou.

Jinak bych ještě dodal, že máme i jiné prostředky ke komunikaci s přáteli a s veřejností, než je jeden facebookový profil. Vaše postupy názorně ukazují, co jste zač.

Pavel Šafr

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]