Pavel Šafr: Přátelé Ruska budou útočit na kancléřku. A budou nám dělat ostudu

telegraph.co.uk

Spolková kancléřka Angela Merkelová | FOTO: telegraph.co.uk

Na návštěvu kancléřky Angely Merkelové se chystá kompletní koalice temných sil, které jakoby náhodou vylezly před pár lety z pražských kanálů. Tomio Okamura, docent Konvička a Václav Klaus (to jsou konce!) připravují v pražských ulicích protestní akce. Jejich nenávist k Angele Merkelové přitom nemá vůbec žádné hranice. Ze sociálních sítí těchto přátel Ruska čiší brutálně zlá atmosféra. A tomu je nutné se postavit.

Kancléřka Merkelová má za sebou mnoho let velmi úspěšné vlády v nejsilnější zemi Evropské unie. Před rokem se ovšem postavila vůči imigrační krizi způsobem, který spustil lavinu kritiky i v samotném Německu. Její vítací rétorika ostře rozdělila evropskou veřejnost. To jistě není dobře. Civilizovaný přístup k uprchlíkům je nepochybně jedinou morálně udržitelnou pozicí, nicméně musí také obsahovat realismus a ohled na vlastní vyděšené obyvatelstvo. Toto zděšení bylo vzhledem k rozsahu imigrační vlny zcela pochopitelné.

Na takové zděšení mají právo Němci, kteří nesou plnou tíhu imigračního náporu. Nenávist a hysterická averze Čechů vůči Angele Merkelové však nemá vůbec žádné oprávnění a žádnou logiku. Čechy totiž dosud – kromě docenta Konvičky – nikdo neohrožuje. Češi nenesou v současné situaci vůbec žádnou zátěž. A dělají přitom, jakoby nesmírně trpěli. Je to pustá, ale propagandisticky chytře zvládnutá lež.

Angela Merkelová je jistě člověkem chybujícím. Ale je to představitelka naší nejbližší a nejdůležitější spojenecké mocnosti.

Německo je velká, civilizovaná a svobodná země, která má skvělou ekonomiku a bohatou kulturu. S touto zemí je rozumné dobře spolupracovat. Přínos takové spolupráce je zcela všestranný a naprosto hmatatelný. Útoky na kancléřku jsou proto naprosto nemístné, neslušné a nehorázné. Jsou projevem agresivní a bohužel rostoucí aktivity páté kolony Vladimira Putina v naší zemi. Této páté koloně se musíme co nejrozhodněji postavit. Jinak naši zemi doslova zničí.

Stydím se za Tomia Okamuru, za docenta Konvičku a za Václava Klause.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner