Pavel Šafr: Šlachta, Babiš a putinovci jako jedna parta

(ČTK)

FOTO: ČTK

Andrej Babiš, respektive jeho marketingový tým, rozšířil útok někdejšího policejního důstojníka a pseudopolitika Roberta Šlachty na šéfa Reportérů České televize Marka Woll­nera. Podstatou útoku je křivé obvinění, že Woll­ner je napojený na mafiánské struktury kolem pražské politiky. Důkaz je neobyčejně směšný. Šlachta publikoval fotografii z veřejné akce, kde shodou okolností Wollner sedí vedle bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka ze STAN, kterého policie obvinila z korupce. A k tomu publikoval zcela vágní nařčení, že Woll­ner nenechal natočit reportáž o machinaci s pozemky v obci, kde dříve dělal Hlubuček starostu.

Po Šlachtovi a Babišovi šíří nařčení také král zdejší promoskevské páté kolony Tomio Okamura a všechny temné putinovské síly říhají blahem.

Je to právě devět let, co se Robert Šlachta proslavil provedením policejního puče, který pod rouškou gigantického obvinění zničil legitimní vládu. Žádná kriminální kauza nebyla prokázána, ale likvidace vlády demokratické koalice uvolnila prostor pro nástup Andreje Babiše. Naivnější lidé si mohou klidně myslet, že to byla náhoda. Vazby mezi Babišem a Šlachtovým policejním útvarem byly doloženy. Umělé vyrobení Šlachtovy pseudostrany Přísaha jako potenciálního Babišova koaličního partnera s pomocí marketingové síly Agrofertu také mluví za všechno, i když se dnes takto nemusí jevit, protože se Šlachta do sněmovny nedostal.

Na celé věci je podstatné to, proti komu vlastně Babiš, Šlachta a Okamura setrvale vystupují a co chtějí. Znevěrohodnění reportéra, který se jich nikdy nebál, je jenom dílčí cíl. Tím faktickým záměrem je zničit demokratickou a prozápadní Českou republiku a udělat z ní autoritářské monstrum. Proto se za Šlachtou, Okamurou a zejména Babišem tak disciplinovaně šikuje celá Putinova sebranka v této zemi.

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články