Pavel Zeman ukázal sílu. Babišovy problémy jsou neudržitelné

aTeo

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ukázal, že v České republice je stále ještě možné vzepřít se vůli nejvyššího šéfa Andreje Babiše. Ukázal, že ne každý člověk se musí sklonit před jeho silou tak, jak to dělá velká část lidí, a to včetně novinářů. Máme opět trestně stíhaného premiéra.

Samozřejmě opět uslyšíme, že je to kampaň. Jenže není. Pavel Zeman se velmi správně postavil k postupu městského státního zástupce Jaroslava Šarocha. Babiše postavil navíc do velmi složité situace – prezident Miloš Zeman totiž oznámil, že pokud šéf žalobců trestní stíhání obnoví, udělí Babišovi abolici. Tu musí spolupodepsat premiér – tedy Babiš. Co předseda vlády udělá?

Pavlu Zemanovi věřil málokdo. Řada komentátorů jej podceňovala. Nejvyšší státní zástupce ale místo toho nastavil zrcadlo těm, kdo se Babiše bojí, kdo mu otevřeně slouží a kdo kolaborují s jeho mocí. Není to nutné.

Takže teď zbývají otázky. Opravdu prezident Zeman věnuje Babišovi tu nejpromyšlenější pomstu, tedy abolici, věc, která by bezpochyby opět dostala do ulic statisíce lidí? Opravdu proti sobě i proti premiérovi chce poštvat davy?

Jak se k věci postaví sám Babiš kromě toho, že bude opakovat mantry o tom, že je nevinný a že ty peníze přece na Farmě Čapí hnízdo jsou?

A nakonec – co bude zítra na titulní straně MF DNES a Lidových novin?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner