Pedofil dostal vakcínu dřív než jeho oběti a vězeňský personál, který na něj dohlíží

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Bývalá popová hvězda Gary Glitter, který si odpykává šestnáctiletý trest za zneužívání tří dívek, byl očkován proti koronaviru. Podle deníku New York Post tak vyvolal bouřlivou debatu o tom, zda mají být zločinci ochráněni dřív než lidé, kteří se stali jejich oběťmi. 

Šestasedmdesátiletý sexuální delikvent je od roku 2015 ve vězení za zneužívání. Jedná se už o jeho třetí trest odnětí svobody. Poprvé byl uvězněn v roce 1999 za stahování obrázků zneužívání dětí, v roce 2006 pak za obtěžování dvou dívek ve věku 11 a 12 let.

Gary Glitter (zdroj: flickr.com/Andy Thornley)

Právě proto je jeho očkování proti covidu-19 důvodem velkých diskuzí. Na jednu stranu se jedná o dodržení vládních nařízení, na čemž trvá i britská vláda. „Očkování vězňů je v souladu s prioritními skupinami stanovenými nezávislým Společným výborem pro očkování a imunizaci,“ uvedl její mluvčí pro deník The Sun. Na stranu druhou je ovšem třeba zohlednit i další aspekty.

David Spencer z Centra pro prevenci kriminality trvá na tom, aby byl systém přehodnocen. „Existuje spousta klíčových pracovníků a zranitelných lidí, kteří se ještě očkování nedočkali. Je špatné dát před nimi přednost zločincům,“ říká.

Mnoho pedofilů se dostane na řadu velmi brzy, protože se jedná o skupinu pachatelů sexuálních trestných činů starších 70 či 80 let. Tím se například Glitter dostal k vakcíně dřív než pracovníci věznice, kde si odpykává svůj trest.

Oběti jeho řádění se dokonce očkování dočkají až mezi posledními, jelikož se jedná o děti či velmi mladé lidi. Jak na kontroverzní případ zareaguje britská vláda, je nyní těžké odhadnout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]