Pekarová. Adamová. Svetr. Andrej Babiš se naučil recitovat tři nová slovíčka

Andrej Babiš (ANO) na jihu Čech (Pavel Hofman / FORUM 24)

Andrej Babiš (ANO) na jihu Čech | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Obžalovaný poslanec Andrej Babiš a jeho pomocníci mají nový kus v putovním představení svého pojízdného cirkusu. Babiš se naučil recitovat tři nová slova. Pekarová, Adamová a svetr. Ta opakuje v libovolném pořadí a množství. Donekonečna na návsích a náměstích po České republice hledá rým. Když si vzpomene, přikládá také výši platu, který má podle Babiše zmíněná politička pobírat.

Šéfka TOP 09 a předsedkyně sněmovny je novým cílem Babišových útoků a lží. Důvodů je hned několik. Předně se na jeho mítincích nevyskytuje a nemůže se tedy bránit. A právě samotná obrana je hned další důvod. Babiš šéfce dolní komory parlamentu totiž nikdy nezapomene, že ho v každé debatě vždy doslova „rozseká“. Tím hlavním důvodem je však úplně něco jiného. Markéta Pekarová Adamová je pro něj ideální cíl. Inteligentní, úspěšná, mladá, pohledná a viditelná politička, která se na své místo poctivě vypracovala.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Nemusela si kupovat hnutí ani zaměstnance-spolustraníky. Lidé ve straně ji podporují, protože jí věří, ne proto, že mají mezi sebou vztah šéfa a podřízeného, jako je to u Babiše.

Šéf hnutí ANO seniory, kteří ho podporují a obdivují, jednoduše straší. Teď momentálně nestraší Kalouskem, Bartošem nebo Rakušanem jako dříve. Straší Markétou Pekarovou Adamovou. Straší své důchodce tím, že budou muset v zimě nosit svetr a topit na teplotu o jeden stupeň nižší.

Protože udržovat svoje publikum v permanentním naštvání, nenávisti, mrzutosti a agresi vůči komukoliv je přesně cíl Andreje Babiše. Takovou masou potom snáze manipuluje a směruje si ji tam, kam potřebuje. Nakrmí ji hromadou lží, rozdá kšiltovky a jede dál.

Babiš se kromě slovíček Pekarová, Adamová a svetr naučil ještě pár štvavých frází na téma Ukrajina. Pěstuje ve svých posluchačích nenávist nejen k šéfce TOP 09, ale i k Ukrajincům. Na mítincích například cpe lidem, že vláda podporuje tuzemské studenty jen do 18 let a ukrajinské do 26 let. A jeho fanoušci pobouřeně kroutí hlavami a zlobí se. A Babiš se potom směje.

Laciné výkřiky, štvaní lidí proti sobě, třídní boj, nenávist proti konkrétním osobám a skupinám obyvatel. To, co teď Babiš provozuje na náměstích po republice, je zatím ta nejodpornější kampaň, kterou za svoji kariéru předvedl. Poté, co v minulých letech přebral voliče komunistům a ČSSD, teď vypaluje rybník Okamurovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články