Peníze na koncert Dalibora Jandy jsou. Vězňům komunismu je středočeská koalice dát odmítla

Eric Drooker

Středočeský zastupitel Michael Pánek podal v rámci zastupitelstva Středočeského kraje návrh na zvýšení daru 124 lidem, které v lágrech věznil komunistický režim. Tamní koalice ANO, ČSSD a KSČM to však odmítla, ač se jednalo o 900 tisíc korun. Tatáž koalice přitom dává 200 tisíc na pořádání koncertu Dalibora Jandy.

Zastupitelstvo schválilo dar 2500 korun pro každého člověka, peníze budou poukázány Spolku pro zachování odkazu českého odboje, Konfederaci politických vězňů a Českému svazu bojovníků za svobodu. Pánkův pozměňovací návrh měl částku zvýšit na 10 tisíc korun. Pro byli všichni zastupitelé ODS, TOP 09 a STAN, jenomže vládnoucí koalice pod vedením hejtmanky Jaroslavy Jermanové věc smetla ze stolu. O celé věci informoval zastupitel Jan Jakob.

„Paní hejtmanka mi vysvětlila, že podpora koncertu Dalibora Jandy v Praze je v pořádku, protože to řádně schválila rada kraje. 200 tisíc pro Dalibora Jandu se najde, 900 tisíc pro lidi (dohromady pro všech 124), kteří trpěli v komunistických lágrech, nikoliv,“ řekl Jakob deníku FORUM 24.

Jakob toto rozhodnutí považuje za úlitbu komunistům, kteří jsou součástí koalice. Jejich neúcta k těm, kdo trpěli v bolševických lágrech, je jasná a očekávatelná.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner