Písničkář, jehož nejznámější hit Země je kulatá se po revoluci velmi uchytil, ukazuje, že jeho zvláštní chování, často označované za neurotické, se horší. Nejen, že se z protikomunistického bojovníka stal extremistou, kandidujícím za SPD, ale nyní vyhrožuje násilím několika skupinám lidí.

Pepa Nos má velmi zajímavou minulost, která je však také velmi rozporuplná. Někým je vnímán jako protikomunistický „odbojář“, jiní ho však mají ve své paměti jako práskače Státní bezpečnosti s krycím jménem „Trubadůr“. Udávat měl třeba na Vlastimila Třešňáka.

Kontroverze však provází Nose dodnes. Politické angažmá v Balbínově poetické straně totiž změnil nejprve za Pravý blok a nyní se pyšně hlásí k marketingovému projektu Tomia Okamury s názvem Svoboda a přímá demokracie.

Názorově to však odpovídá přesně. Jak totiž Nos dává na odiv na své webové stránce, k nenávisti má velmi blízko a neštítí se ani vyhrožovat smrtí, nebo fyzickým napadením.

Nejprve se podivný písničkář projevil na konci května, kdy do světa vypustil jeden ze svých nepřijatelných a sprostých vzkazů: „Až bude tenhle zku*vený režim v Česku svržen, nebude počet odsouzených k smrti za kolaboraci s merkelmultiku*vou cca 700 kusů po 2. sv. válce (z toho cca 500 Němců), ale minimálně 1000 kusů zm*dů a zm*dek. NEBUDEME SE S NIMI S*ÁT!

Slova, která normálně uvažujícího člověka ani nenapadnou, natož, aby je veřejně prezentoval. Když poté 5. června ještě Nos dodal: „Pokud si chceme uchovat demokracii, musíme proti pučistům zasáhnout ozbrojenou mocí!!!“ dokázal, že by se jeho chováním měl zabývat někdo jiný než komentátoři na sociálních sítích a fanoušci SPD, kterým se taková rétorika musí moc líbit.

Ani Tomio Okamura se od slov Pepy Nose nedistancoval, takže až příště bude vyprávět o tom, že jeho hnutí není extremistické, nebude těžké mu dokázat, že lže.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora