Pes se zakousl do tváře batolete, podle soudu ale není nebezpečný

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Případy napadení dětí psi se nebezpečně množí. Nemusí však vždy jít o bojová plemena, na něž je často pohlíženo jako na agresory. Mnohdy může zaútočit i zvíře, od nějž byste to rozhodně nečekali. O jednom takovém případu informuje server Teesside Live.

Matka dvou dětí z anglického Middlesbrough vzala své ratolesti a rodinného psa na procházku, aby si užili hezký den. Ten jim však zničily události, které se později staly. 

Žena se pustila se svými potomky do pletení věnců ze sedmikrásek, když uviděla blížícího se muže se dvěma psy. Protože se jednalo o šestašedesátiletého Paula Spence, kterého znala, nevěnovala mu větší pozornost.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Děti i její pes byli blízko, takže neměla strach, že by se mohlo něco stát. Navíc, border kolie, které Spence vlastní, nepatří mezi agresivní plemena. Když se jeden ze psů přiblížil k dvouletému chlapci, stále nic nenaznačovalo, že by mohlo dojít k tragédii. Když ovšem batole natáhlo ruku, aby si kolii pohladilo, skočila po něm.

Rozzuřený pes se zakousl chlapci do hlavy a nechtěl ho pustit. „Několikrát s ním zatřásl. Viděla jsem jen, jak se synovi kýve hlava. Pak ho pustil a jen tam hrdě stál,” popsala matka děsivé okamžiky. Začala křičet na majitele zvířete, aby zakročil. Bála se totiž, aby se nepřidal i druhý pes a nezaútočil na její děti.

Rychle je popadla a utíkala s nimi domů. Okamžitě zavolala záchranku, která napadené dítě převezla do nemocnice. Den poté musel být malý chlapec operován. Po odborném zákroku mu zůstaly jizvy na nose, bodná rána na tváři, utržený ret a monokl.

Případ se dostal až k místnímu soudu. Ten k překvapení ženy nerozhodl o utracení psa. Okresní soudce vyměřil důchodci pokutu ve výši 1135 liber (cca 34 tisíc korun), pes podle něj však není nebezpečný pro veřejnost. Zvíře musí mít podle verdiktu odteď na veřejnosti náhubek a vodítko, nesmí ho venčit osoby mladší 18 let a v případě přítomnosti dítěte musí být zajištěn.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články