Pestrá nabídka na Královéhradecku: Lidé mohou volit i stíhanou Babišovu ministryni nebo mlátičku Ondráčka

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (Úřad vlády)

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová | FOTO: Úřad vlády

Pestré složení kandidátních listin mají také voliči v Královéhradeckém kraji. Největším překvapením bývají tradičně lidé, kteří by za normálních okolností v normální zemi neměli na kandidátce co pohledávat. A takoví jsou i v tomto kraji. Na seznamu lídrů politických stran a koalic doslova blikají dvě jména.

Tím prvním je Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj, která samozřejmě vede kandidátku hnutí ANO. Ministryně, o kterou se od roku 2018 zajímá policie v dotační kauze. Detektivové u ní provedli domovní prohlídku, prozkoumali také její kancelář. Podle posledních údajů z června tohoto roku se policisté Dostálovou skutečně nadále zabývají. Vyšetřování už údajně směřuje do finále.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Není to navíc jediný problém Kláry Dostálové. Skandální je také její počínání na ministerstvu pro místní rozvoj. Tam nehájí zájmy České republiky, ale zájmy Babiše a Agrofertu. Její rezort komunikuje s Evropskou unií v kauzách předsedy vlády. Trvale vše protahuje, útočí na EU a hájí premiéra.

Dostálová měla už před třemi lety odstoupit, neudělala to a navíc má tu drzost snažit se dostat znovu do poslanecké sněmovny a pořídit si znovu poslaneckou imunitu. Vzorně tak jde ve stopách svého šéfa.

Kandidátku KSČM v Královéhradeckém kraji vede další „hvězda“. Zdeněk Ondráček přezdívaný mlátička. Ondráček je další, kdo by ve sněmovně neměl vůbec být. Měl by zmizet z veřejných funkcí a stydět se za to, co provedla tomuto národu jeho strana, a za to, co on sám provedl konkrétním lidem v roce 1989. Při Palachovu týdnu tehdy mlátil obuškem lidi, kteří toužili po svobodě. Teď už je mlátit nemůže, tak se nechává alespoň platit z jejich daní.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Aby to ale nevypadalo, že se na kandidátkách v Královéhradeckém kraji koncentrují jen podivná jména. Například koalici SPOLU vede Ivan Adamec, který  je už od roku 1998 starostou Trutnova. V zastupitelstvu tohoto města působí také Martin Jiránek, který vede koalici Pirátů a STAN. Také Jiránek je ve svém regionu oblíbeným politikem.

Sociální demokracii, která se momentálně pohybuje v průzkumech pod hranicí pěti procent, reprezentuje v Královéhradeckém kraji poslanec Jan Birke. Starosta Náchoda, který se pohybuje ve Smíšené českočínské komoře vzájemné spolupráce a mezi sociálními demokraty má pověst toho, který má blízko k Pražskému hradu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články