Petice na pomoc sousednímu Německu: Help Germany

Eric Drooker

Celou Evropou zmítá uprchlická krize. Ačkoliv se Češi nejvíce bojí, je u nás jen pár stovek běženců, zatímco sousední Německo praská ve švech, byť si za to podle mnohých kvůli politice kancléřky Merkelové částečně také samo může. Přesto, je-li náš soused v nouzi, měli bychom pomoci, ať jde o souseda na patře, nebo o sousední zemi. Když se o problémy podělí více lidí (zemí), jsou vždycky menší a lépe zvládnutelné. Proto vznikla petice s názvem Help Germany, kterou uvádíme v plném znění. Podepsat ji můžete on-line zde.

Eric Drooker

Petice Help Germany:
Německo, náš soused, už přijalo v posledních týdnech a měsících na své území statisíce žadatelů o azyl ze Sýrie a dalších válkou postižených zemí. I pro tak velkou a bohatou zemi je to složitá situace.

Vyzýváme proto českou vládu, český parlament a odpovědná ministerstva, aby tento krizový stav pomohly Spolkové republice Německo zvládnout tím, že v řádu dnů či týdnů nabídnou nevyužité kapacity českých uprchlických zařízení a další podobné objekty pro přechodné ubytování části žadatelů o azyl v Německu, kteří by byli v Česku až do vyřízení své žádosti.

Podobný krok už vůči sousednímu Rakousku udělala slovenská vláda. Nevidíme důvod, proč by něco takového nemohla Praha nabídnout Berlínu. Věříme, že tímto krokem můžeme zlepšit atmosféru vztahů mezi Českem a Německem, která je nyní nejhorší od devadesátých let a není v zájmu ani Čechů, ani Němců, aby se dále zhoršovala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner