PETICE: Poděkování Jiřímu Bradymu. Zemanovi navzdory

Zatímco v Andersenově pohádce Císařovy nové šaty panovník kráčí hrdě vpřed, ale v hloubi duše dobře ví, že kráčí nahý a má tu největší ostudu, jakou si lze představit, náš panovník není ani omylem ochoten připustit, že by „byl nahý“. A více než šedesát procent účastníků „zástupu“ lže samo sobě provolávajíce, jak nádherné „šaty“ si císař oblékl. (aTeo)

Zatímco v Andersenově pohádce Císařovy nové šaty panovník kráčí hrdě vpřed, ale v hloubi duše dobře ví, že kráčí nahý a má tu největší ostudu, jakou si lze představit, náš panovník není ani omylem ochoten připustit, že by „byl nahý“. A více než šedesát procent účastníků „zástupu“ lže samo sobě provolávajíce, jak nádherné „šaty“ si císař oblékl. | FOTO: aTeo

Prezident Miloš Zeman se rozhodl svou mstivost dotáhnout do nových mezí, když si vyřizuje účty s ministrem kultury Danielem Hermanem tím, že neocení osmaosmdesátiletého Jiřího Bradyho. Zveřejňujeme proto text otevřeného dopisu, k němuž se také můžete svým podpisem přidat a ukázat, že ne každý občan České republiky souhlasí s chováním hlavy státu.

Vážený pane Brady!

Se zděšením jsme přijali zprávu, že se prezident České republiky v reakci na schůzku Vašeho příbuzného s tibetským duchovním rozhodl neudělit Vám státní vyznamenání. Je nám to líto a stydíme se za to.

Ústavní "ničitel" Miloš Zeman nad svatováclavskou korunou, symbolem české státnosti (společně s kardinálem Dukou) (F24)

Ne, nemůžeme nijak prezidenta přinutit, aby Vám dal státní vyznamenání. Ale jedno udělat můžeme: poděkovat Vám a vyjádřit Vám naši úctu. Za statečnost, s jakou jste prošel hrůzami holokaustu. Za statečnost, s jakou jste o nich po válce vydal – a stále ještě vydáváte – své svědectví. Za úsilí věnované tomu, aby se už nikdy nemohly podobné hrůzy opakovat.

Vážený pane Jiří Brady, my níže podepsaní občané České republiky Vám tímto vyslovujeme své poděkování a úctu.

Svůj podpis můžete připojit ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]