Petice žádá, aby komunisté každý týden četli příběhy lidí, které zabili

ČTK

Předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda strany Stanislav Grospič | FOTO: ČTK

Každý týden dostane jeden nebo dva poslanci KSČM prostor ve Sněmovně, aby hodinu četli příběh člověka, kterého soudruzi umučili nebo popravili z politických důvodů. Na závěr poprosí o odpuštění. To požaduje petice, kterou rozjel Jan Bednář. V textu je také poznamenáno, že jeden jediný týden v roce si mohou komunisté odpočinout. „Toto bude probíhat neustále každý pracovní týden krom Vánoc, zde jsme velkorysí a necháme soudruhy odpočinout,“ uvádí Jan Bednář.

Organizátora petice popudilo nejen skandální vyjádření komunisty Stanislava Grospiče o srpnu 1968, ale také to, že se od jeho slov komunisté nedistancovali a neodmítli je. Autor petice uvádí, že cílem této akce je především debata o tom, co si komunisté dovolují a fakt, že jsou stále troufalejší, a upozorňuje, že se kupí případy snahy o zlehčení nebo úplné přepsání historie ze strany komunistických poslanců a poslankyň. Jan Bednář také  připomíná loňský výrok Andreje Babiše o srpnu 1968. Tehdy premiér prohlásil, že neví, kdo sem s tanky přijel.

„Já jsem se jasně vyjádřil, že okupace Československa je v naší historii jeden z nejvíc negativních jevů za sto let a že to byla invaze. Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, že přišli Rusáci, to je všechno. Samozřejmě to byla katastrofa pro celý národ. Je potřeba to odsoudit a asi to připomenout, že se to vůbec stalo, že to bylo vůbec možné,“ řekl Babiš před rokem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner