Petici za odvolání Xavera Veselého z Rady ČT podepsalo více než 1600 lidí, petice pokračuje

Lubomír Xaver Veselý  (Český rozhlas)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: Český rozhlas

V polovině června zveřejnil moderátor Lubomír Veselý video, v němž sprostě napadal novinářku deníku FORUM 24 kvůli kritickému komentáři. Na výroky reagoval například Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dopisem poslancům s výzvou k jeho odvolání. A k nim se přidal také novinář Jiří X. Doležal, který zveřejnil petici. Tu v sobotu večer podepsalo více než 1600 lidí.

Veselý použil řadu vulgárních výrazů včetně výzvy k násilí. Později se částečně omluvil, v šíření urážek ale pokračuje dál a spolu s ním také dezinformační, zejména proruské weby.

Jiří X. Doležal v petici adresované poslancům uvádí: „Vulgárnost k ženě není názorový či kulturní proud, ale sociální patologie. Proto vás tímto žádám o urychlené odvolání pana Bc. Lubomíra Veselého z funkce člena Rady České televize.“

„Tolerovat vulgárnost k ženám u osob, které mají dohlížet na vyváženost veřejnoprávní televize, není v civilizované společnosti přijatelné. Osoba v takto exponované pozici musí znát a zvládat alespoň základní prvky etiky a etikety. Pan Bc. Veselý však nyní v médiích prokázal, že buď elementární etiku a etiketu, či jenom běžnou slušnost, nezná, nebo nezvládá své emoce. Rozhodně však vyřkl takové vulgarity na adresu ženy, že není způsobilý vykonávat funkci člena Rady,“ píše Doležal.

Text petice spolu s podpisy se Doležal chystá předat poslancům a poslankyním 12. července, tedy měsíc od uveřejnění videa Lubomíra Veselého, které stále lze vyhledat na jeho youtubovém kanálu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner