Petr Dvořák: Napětí mezi ČT a Zemanem je prezidentův problém

ČTK

Generální ředitel České televize Petr Dvořák | FOTO: ČTK

Staronový generální ředitel veřejnoprávní televize připouští, že vztahy mezi hlavou státu a Českou televizí nejsou zrovna nejlepší. Sám si ovšem nemyslí, že by vina byla na straně média, které vede. Podle Dvořáka je jasné, že útoky na ČT budou v rámci předvolební kampaně sílit, ale to by nemělo měnit její postoj k informování o politickém dění.

Dvořák v rozhovoru pro Hospodářské noviny přiznal, že vztah s Milošem Zemanem je téměř na bodu mrazu. „Zdravý stav to není. Ale není to problém České televize, nýbrž problém Miloše Zemana,“ myslí si šéf veřejnoprávní televize.

„Situace se zásadně oproti minulosti změnila. Dřív nepřicházelo v úvahu, aby politici označovali Českou televizi za politického oponenta, aby kritiku České televize využívali v rámci svých kampaní. Teď se to děje a je to nepříjemné,“ říká Dvořák. „My ale tuto hru hrát nechceme. A proto říkám: Miloš Zeman má u nás možnost vystupovat tam, kde je to relevantní. V České televizi prostor nadále dostává, objevuje se jak v Událostech, tak na ČT24, a to adekvátně k významu svého úřadu,“ dodává.

Přesto se ovšem podle Dvořákových slov nechystá jakékoliv usmiřování nebo pokusy o napravení narušených vztahů. K Zemanovi prý bude přistupováno stejně jako ke každému jinému politikovi.

Útoky na Českou televizi se podle Dvořáka dají očekávat i v nejbližších měsících. „Začíná kampaň, situace houstne, dá se očekávat, že přijdou další ataky na ČT. Ale to nás nemůže ovlivnit v tom, jak budeme k jednotlivým politikům přistupovat,“ má jasno Dvořák.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner