Petr Fiala: Babiš poškozuje ČR v zahraničí. Ať vysvětlí vliv Agrofertu nebo rezignuje

Předseda ODS Petr Fiala (ČTK)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: ČTK

Vzhledem k událostem, které v současnosti hýbou koalicí, kvůli plánované reorganizaci policie, do pozadí ustoupil mediální zájem o vyšetřování vlivu Agrofertu při rozdělování dotací od EU. Na možné dotační podvody, které se měly uskutečnit například na farmě Čapí hnízdo, přitom upozorňuje i významný německý deník Der Spiegel. Jak upozorňuje Petr Fiala, je nezbytně nutné, aby ministr financí vysvětlil informace listu, že jeho zemědělský koncern Agrofert měl vliv na přerozdělování financí putujících do České republiky z Evropské unie.

Předseda ODS žádá Babiše, aby celou situaci začal neodkladně řešit.  „Andrej Babiš musí důvěryhodně vysvětlit informace, které přinesl vlivný týdeník Der Spiegel ve svém aktuálním čísle, nebo rezignovat na svou funkci,“ je přesvědčen Fiala. „Podezření z machinací při rozdělování evropských dotací, kterého se měli dopustit manažeři Agrofertu, je velmi závažné,“ varuje lídr opoziční strany.

[ctete-foto]63601[/ctete-foto]

Svůj díl odpovědnosti byl měl podle Petra Fialy nese i předseda vlády. „Není možné, aby vicepremiér země svým střetem zájmů poškozoval pověst České republiky v zahraničí. Pokud Andrej Babiš tento skandál nevysvětlí, je odpovědností premiéra Sobotky, aby Andreje Babiše odvolal z funkce ministra financí,“ myslí si předseda Občanské demokratické strany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články