Petr Fiala: Cirkus premiéra Babiše dosáhl nového dna

Předseda ODS Petr Fiala   (Archiv ODS)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Archiv ODS

Předseda ODS Petr Fiala se ostře vyjádřil k situaci kolem šířící se nákazy novým koronavirem na Karvinsku. Je podle něj jasné, že odpovědnost nese vláda premiéra Andreje Babiše. Text přinášíme v plném znění.

Určitě si ještě pamatujete na nekonečné tiskovky premiéra Babiše na začátku koronakrize. Několikrát denně desítky minut nesouvislého proudu slov o tom, jak je vše pod kontrolou a jak hrdinsky vláda bojuje. Když se situace začala zhoršovat, premiér se schoval a do popředí vystrčil epidemiologa Prymulu. Když se situace zlepšila, epidemiologa upozadil a vedoucí úlohu v boji s pandemií přebral znovu on.

V těchto dnech je na Karvinsku kritická situace, očividně zde věci nefungují na 100 %, takže jsme se od premiéra pro změnu dověděli, že o všem rozhodovali hygienici a epidemiologové. Vláda pouze prováděla jejich vůli. Z toho samozřejmě vyplývá, že vláda a Andrej Babiš nemohou za nic, v Karviné selhali hygienici a epidemiologové… Stranický tisk neinformuje o selháních vlády, ale o tom, jak nám horníci z Karviné zničí dovolené. To už považuji za totální pokrytectví…

Někdy se schopnosti lidí projeví v kritických situacích. V případě premiéra a jeho suity se ukazuje, že tak, jak neuměli nic dělat v dobrém počasí, v krizi je to ještě násobně horší. 

Potřebujeme mít jasná pravidla a postupy, abychom již nemuseli zavírat zemi. Potřebujeme kvalitní zdravotnický management, abychom virus drželi pod kontrolou. A potřebujeme jasnou vizi a konkrétní kroky, jak zemi dostat z ekonomické krize. Nic z toho Babiš a jeho lidé nezvládají, proto je důležitá politická změna. My plán máme. Musíme postavit Česko na nohy a pohnout se kupředu. Nejbližší možností budou krajské a senátní volby na podzim.

Autor je předseda ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]