Petr Fiala křtil knihu: Babiše nejde porazit jeho zbraněmi, ale slušností a klidem

Předseda ODS představil v pražském knihkupectví Neoluxor svůj nový počin – Profesor na frontové linii. Ačkoliv kniha vychází těsně před volbami, podle Petra Fialy se jedná o náhodu a určitě nebylo v plánu použít ji jako trumf v kampani. Kmotrem knížky se stal Milan Kňažko, slovenský herec a bývalý politik.

Petr Fiala se v knize rozhovorů s Miroslavem Balaštíkem rozpovídal i o věcech, které normálně nerad sděluje. „Mluvím tam i o rodině nebo o tom, co mě baví,“ řekl přítomným hostům.

Mezi nimi se objevili třeba předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, poslanec Marek Benda, předseda pražské ODS Filip Humplík nebo bývalý ministr Alexandr Vondra.

Roli kmotra na sebe převzal Milan Kňažko, který v rozhovoru pro FORUM 24 vysvětlil, proč pozvání Petra Fialy rád přijal. „Je důležité, aby v politice byli čistí lidé, kteří do ní jdou, aby ji zlepšili. Moc držím panu profesorovi palce, aby se mu to povedlo,“ řekl známý herec a slovenský exministr zahraničních věcí.

Tématem na křtu byl pochopitelně i Andrej Babiš, proti kterému se předseda ODS často vymezuje. „Nejde porazit jeho zbraněmi, ale slušností, věcností, kompetencí a klidem. Ukázat na tom, jak jeho politika je prázdná a nebezpečná,“ vysvětlil Petr Fiala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner