Předseda ODS představil v pražském knihkupectví Neoluxor svůj nový počin – Profesor na frontové linii. Ačkoliv kniha vychází těsně před volbami, podle Petra Fialy se jedná o náhodu a určitě nebylo v plánu použít ji jako trumf v kampani. Kmotrem knížky se stal Milan Kňažko, slovenský herec a bývalý politik.

Petr Fiala se v knize rozhovorů s Miroslavem Balaštíkem rozpovídal i o věcech, které normálně nerad sděluje. „Mluvím tam i o rodině nebo o tom, co mě baví,“ řekl přítomným hostům.

Mezi nimi se objevili třeba předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, poslanec Marek Benda, předseda pražské ODS Filip Humplík nebo bývalý ministr Alexandr Vondra.

Roli kmotra na sebe převzal Milan Kňažko, který v rozhovoru pro FORUM 24 vysvětlil, proč pozvání Petra Fialy rád přijal. „Je důležité, aby v politice byli čistí lidé, kteří do ní jdou, aby ji zlepšili. Moc držím panu profesorovi palce, aby se mu to povedlo,“ řekl známý herec a slovenský exministr zahraničních věcí.

Tématem na křtu byl pochopitelně i Andrej Babiš, proti kterému se předseda ODS často vymezuje. „Nejde porazit jeho zbraněmi, ale slušností, věcností, kompetencí a klidem. Ukázat na tom, jak jeho politika je prázdná a nebezpečná,“ vysvětlil Petr Fiala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora