Petr Fiala: Vážně si někdo myslí, že Babišova vláda má škodit naší zemi další měsíce?

Zástupci koalic SPOLU a PirSTAN (ČTK)

Zástupci koalic SPOLU a PirSTAN | FOTO: ČTK

Opoziční politici reagují na podezření, že Jan Hamáček chtěl při své plánované a neuskutečněné cestě do Moskvy provést politický obchod. Jak píše Seznam Zprávy, podle řady svědků chtěl vyměnit mezinárodní skandál související s útokem za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil summit Joe Bidena a Vladimira Putina.

Petr Fiala: Ministr vnitra Jan Hamáček je ve vážném podezření, že chtěl prodat naši národní bezpečnost za milion dávek neověřené vakcíny. Je to neuvěřitelné, tímto způsobem ohrožovat naši bezpečnost, důvěryhodnost a snížit se k takovému odpornému obchodu.

Jan Hamáček by měl hned rezignovat, nemůže vést ministerstvo, které je zodpovědné za bezpečnost lidí. On naopak bezpečnost občanů přímo ohrožuje. Toto je další důvod, proč @SpoluKoalice považuje za nutné vyslovit vládě nedůvěru.

Ministr vnitra chce vykšeftovat bezpečnost země a zahlazení teroristického útoku za nějaké pochybné vakcíny. To je jak příběh z nějaké rozvojové země řízené dobrodruhy, ne ze suverénní demokratické země uprostřed Evropy.

Je to nekonečná série přešlapů, selhání, střetů zájmů a teď navíc i podezření z ohrožení suverenity a bezpečnosti naší země. Vážně si někdo myslí, že Babišova vláda má škodit naší zemi další měsíce? Je potřeba to skončit co nejdříve.

Markéta Pekarová Adamová: Po informacích od @SeznamZpravy musí od pana Hamáčka přijít následující kroky:

  • omluva za snahu poškodit Českou republiku
  • okamžitá rezignace
  • když setrvá ve funkci předsedy ČSSD, postrádá pak slovo demokratická v názvu strany smysl.

Marian Jurečka: Něco naprosto neuvěřitelného! Teroristický čin na území České republiky a jeho řešení formou handlu? To snad příčetný politik nemůže myslet vážně, tedy pokud není na odchodu z politiky! Tato vláda od počátku v otázce Vrbětic opakovaně selhává, nehájí naše zájmy!

Miroslav Petříček (ČSSD): Už vím, proč by operace Vrbětice se mnou nešla. Úkolem ministra není hrát zpravodajské hry na twitteru. Tohle není dobrý signál pro spojence, které žádáme o solidaritu. Jsem rád, že
@jhamacek potvrdil, že info od tajných služeb jsme měli delší dobu.

Událost komentují i bývalí politici:

Miroslav Kalousek na twitteru o Hamáčkovi napsal: Nainstaloval se do čela ministerstva zahraničí, aby mohl vyjednávat v Moskvě o ututlání teroristického útoku na našem území… 1. místopředseda vlády, která se stále těší důvěře sněmovny. Co udělá opozice? Bude ostře tweetovat?

Mirek Topolánek: Dám (v zájmu země) na modlení, aby to byla blamáž. Aby to bylo od Kroupy podobně povedené investigativní dílo jako kdysi akce vířivka. Obvinění je to velmi vážné a jedna ze stran by po vyjasnění  měla zvážit způsobilost k výkonu své stávající profese.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články