Petr Kolář je pitomeček a zbabělec, kritizuje bývalého diplomata Zeman

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Podlomené zdraví Miloše Zemana je častým tématem veřejné debaty. Prezident přesto tvrdí, že se má dobře, a své kritiky vulgárně napadá. Třeba bývalého velvyslance v USA i Rusku označil za pitomečka, kterým je zbytečné se zabývat.

Rozhovor, ve kterém se Zeman opět nevybíravě pustil do svých politických oponentů, poskytl prezident proruským Parlamentním listům, které se s oblibou hlavy státu zastávají. Prioritním tématem, které v rozhovoru zaznělo, bylo Zemanovo zdraví. Prezident se podle svých slov pouze cítil po návštěvě Číny vyčerpaný a potřeboval si odpočinout.

Slova Petra Koláře o špatném zdraví a možnosti stažení kandidatury Zemana naštvala a začal bývalého diplomata urážet. „Petr Kolář je pitomeček a zbabělec, protože nejdříve prohlásil, že bude on kandidovat na prezidenta pouze tehdy, budu-li kandidovat já, aby mě porazil,“ připomněl Zeman. „A když jsem mu vyhověl a ohlásil svoji kandidaturu, on naopak prohlásil, že kandidovat nebude. Takovým člověkem je zbytečné se zabývat,“ dodal s tím, že nepřemýšlel nad tím, že by kandidaturu stáhl.

Zeman se také zmínil o jednání výboru europarlamentu pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci, který se zabýval ohrožením svobody médií u nás.  „Byl jsem informován o tom, že na tomto výboru vystupovali lidé, jako je europoslanec Štětina nebo šéfredaktor bakalovského Respektu Erik Tabery. Je-li tato reprezentace českých médií adekvátní, pak Bůh chraň česká média,“ komentoval prezident dění v Bruselu.

Vystupující ovšem urážel i dál „Nechci nikoho hodnotit jako odpad, protože odpad je někdy velmi užitečná materie, která se dá recyklovat. A z tohoto hlediska nepovažuji pana Zdechovského, Taberyho nebo Štětinu za odpad,“ předvedl Zeman svou kulturu projevu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]