Petr Pavel vyzval Babiše k duelu, obžalovaný poslanec to odmítl

Andrej Babiš, Petr Pavel (Evropská unie / Zuzana Bönisch / se souhlasem)

Andrej Babiš, Petr Pavel | FOTO: Evropská unie / Zuzana Bönisch / se souhlasem

Kandidatura Andreje Babiše a především jeho heslo o tom, že je krizový manažer, vyprovokovaly dosavadního favorita prezidentské volby Petra Pavla, aby Babiše vyzval k duelu před televizními kamerami. Výzvy se vzápětí chopila jedna z televizí s tím, že duel zorganizuje a dotáhne do konce. Petr Pavel souhlasil, Andrej Babiš ne, prý se utkání v televizi nemůže zúčastnit kvůli tomu, že cestuje po republice.

Petr Pavel nejprve ve videu konstatoval, že Babišova neschopnost je důvodem, proč jde do prezidentských voleb, a svému protikandidátovi vzkázal, že zvládl zařídit jen chaos a nejistotu. „Pane předsedo, viděl jsem váš nový kampaňový slogan ‚krizový manažer‘. Právě vaše řízení covidové krize, jehož výsledkem byl ještě větší chaos a nejistota, mě přivedlo k rozhodnutí nabídnout lidem znovu svoji službu,“ zaútočil generál na obžalovaného poslance.

()

Vzápětí výzvu doplnil. „Chci naší zemi pomoci současnou krizi překonat a do našich životů vrátit řád a klid. Ve své praxi jsem už mnoha krizemi prošel – v Česku i v zahraničí, ve válkách i v NATO. Pojďme proto dát lidem možnost porovnat naše zkušenosti s řešením krizí v přímé debatě,“ vyzval Pavel Babiše. 

Tohoto sdělení se chopila minimálně jedna z televizí, CNN Prima News. Spojila se s týmy obou kandidátů a její pracovníci se pokusili domluvit termín duelu před televizními kamerami. „Nabídli jsme Petru Pavlovi a Andreji Babišovi, že jejich duel zorganizujeme na CNN Prima pod taktovkou Terezie Tománkové. Tým generála Pavla to přijal, tým Andreje Babiše vzkázal, že na takovou debatu je čas a že pan Babiš teď jezdí za lidmi,“ konstatoval na twitteru Jan Kálal, zástupce šéfredaktora zpravodajství a publicistiky CNN Prima.

Tým Andreje Babiše tak učinil očekávaný krok, bude svého kandidáta držet dále od debatních soubojů všech kandidátů i duelů. Babiš totiž v této disciplíně není nejsilnější. Před sněmovními volbami v roce 2021 prohrál v debatách se všemi ostatními šéfy největších stran. Své výstupy omezil na opakování několika frází, nereagoval na otázky, skákal do řeči a vystoupení nebylo srozumitelné.

V debatách před prezidentskými volbami bude obžalovaný poslanec navíc v defenzivě. Svoji kampaň staví na boji proti vládě, jenže ta svého kandidáta do voleb nevyslala. Vládnoucí koalice pouze vyjádřila podporu třem Babišovým konkurentům. Oproti tomu právě jeho konkurenti budou pravděpodobně debatu směrem k Babišovi stáčet k jeho nezvládnutí covidové krize v době, kdy zastával pozici premiéra, jak ukázal ve svém videu Petr Pavel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články