Petr Vrabec: Donutili ho kleknout. Oplácejme islamistům na facebooku stejnou mincí!

Farář Jacques Hamel z francouzského města Saint-Étienne du Rouvray, kterého v červenci brutálně zavraždili islámští teroristé. (itv.com)

Farář Jacques Hamel z francouzského města Saint-Étienne du Rouvray, kterého v červenci brutálně zavraždili islámští teroristé. | FOTO: itv.com

Donutili ho kleknout, pak mu podřízli hrdlo. To je středověk. Taky se u toho natáčeli. To je novověk. Proč my vlastně nevyužíváme ty samé sociální sítě k propagandě našich válečných úspěchů? Aneb pojďme se dívat na vše se stejnou mírou a taky trochu v intenzitě našich životů. Zkrátka, zapojit mozek, selský rozum, říkávalo se.

Moderně řečeno, sociální sítě, prakticky mimořádně sofistikované seznamky, slouží dnes i k propagaci válečných úspěchů a držav, ponejvíc děsivostí skutků Islámského státu. Čert nám byl dlužen tohle zakomplexované dítě jménem Mark Zuckerberg. Protože když se ve svém myšlení zbavíme lajků i dislajků („To mě štve“), tak je svět najednou zase tak jednoduchý, jak vždycky byl. Respektive ty strachy, které normálně člověk má, zejména o své děti, jsou najednou zase reálné. Bude mít vši? Nespadne z kola?

„Budu sloužit do posledního dechu!“ říkával pastor, kterého podřízli. Vyplnilo se. To se ve válce stává, že někdo umře. Je mi to lidsky líto, ale tak to prostě v tom životě je. Když se válčí, tak se válčí. Ale taky ho mohl sejmout na ulici nějaký opilec v autě. Takových úmrtí je víc než vražd islámským radikálem.

Eric Drooker

Jasně, vražda je vražda a ne zabití z nedbalosti. Ale v čem je z fatálního hlediska rozdíl? Být mrtvý z autonehody nebo být zavražděn radikály? V obou případech si v poslední chvíli řeknete: Á, do prdele! Mrtvých na silnicích je víc než mrtvých z útoků radikálů. Akorát mrtví na silnici, to se na sociálních sítích nesdílí, no.

Jasně, jsme ve válce, bojujeme se zlem. Tak pojďme tlačit na vlády, ať ten Islámský stát srovnají se zemí. Budeme na seznamkách lajkovat každý zásah. A až se vypořádáme s Islámským státem, budeme tlačit vlády k tomu, aby se víc zabývaly kamionovou dopravou na dálnicích a kvalitou silnic jedniček, kde dochází k daleko více úmrtím.

Tím jsem chtěl říct: Pojďme těm pár vyšinutým blbům ukazovat, jak je kostíme, že na nás nemají a že se jich nebojíme. Protože bych nerad, aby muslimové u nás museli povinně nosit na oblečení půlměsíc. To už jsme si v Evropě zažili. Jako křesťan si myslím, že lidé jsou v zásadě dobří.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]