Petr Vrabec: Dříve práskači, dnes si říkají aktivisti

ČTK

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan | FOTO: ČTK

To je zase kauza, ten Hollan a jeho pozvánka na Pivo proti nenávisti, na kterou pozval policii a prý i speciální policejní složky. Z obvyklé politické hádky několika málo opilců v jedné brněnské pivnici se stala celostátní událost, možná přijede i Babiš, Marksovou a Hate Free Culture tam čekám skoro určitě, na vše dohlédne policie.

Oživme si v paměti genezi celé té nebetyčné pitomosti. Hollan pozval soudruha z Prahy, Matěje Stropnického, do Krna a že si zajdou na pivo do jeho oblíbené restaurace U poutníka. Taky jsem tam kdysi parkrát byl. Tehdy taková běžná pivnice, kde vedle sebe hází do sebe škopky místní ožundrové s umělci a politiky, sem tam zabloudí pár s vystresovaným chlapem, který ženě kývnul na divadlo. A v téhle pivnici se do Matěje Stropnického pustili dva místní štamgasti, že je neomarxista a ať si táhne zpátky do Prahy (dost běžný brněnský postoj vůči nám z hlavního města) se všemi těmi uprchlíky, co sem zve. A jako nejhorší trest, co mohou vyřknout, uvalili klatbu – tady už se neukážeš. A ty taky! Ukázali i na Hollana.

Toho to vcelku pochopitelně urazilo, aby mu někdo zakazoval hospodu, kam chodí léta. A rozjel akci. Ovšem docela jiným směrem, než jak chlapi běžně rozmíšky v hospodě řeší. Hlavně, když jsem někde štamgast, tak při hádce mezi štamgasty to je většinou tak, že ti další vstanou a snaží se to vyřešit hned a na místě dohodou, možná občas padne nějaký ten facan, no. Ale obvykle to končí blábolením po pátém fernetu. A druhý den se jede dál.

Ne tak Matěj Hollan. Hned to napráská na fejs a ještě založí událost Pivem proti nenávisti! Kdyby nic z toho neudělal a nefoukal si bebí na egu takhle veřejně, tak se na něj, troufám si tvrdit, všichni vykašlou a klidně bude moci chodit k Poutníkovi na pivo dál, jakoby se nic nestalo. Takhle mu samozřejmě začali, dle jeho slov hnědé košile, psát do komentářů, že je debil (a to je to nejslušnější výrazivo). A on v dalších statusech: podívejte na ně, jací jsou nenávistní! Nevím, to je takové jako dráždit tygra v kleci klackem a pak se pozastavovat, že zuří. Aby toho nebylo málo, Hollan dle svých statusů zaktivizoval policii, která údajně přislíbila jednotky specializované na extrémismus.

Osobně jsem hodně tolerantní člověk, nejsem žádná „hnědá košile“, pane Hollane, ale taky si myslím, že se chováte příliš hystericky, s prominutím. A jako práskač. Udělat z takové blbosti aférku za účasti policie, to je fakt dost síla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner