Petr Vrabec: Zakažte potraty, chráníte přece zdraví občanů

Eric Drooker

Obhajovat tzv. protikuřácký zákon často chodí do televize náměstkyně ministra zdravotnictví a místopředsedkyně ČSSD, Lenka Teska Arnoštová. Dříve argumentovala zdravím personálu restaurací, k tomu ještě přidávala doušku o tom, že si nepřeje přicházet z restaurace načichlá tabákovým kouřem. Když Marek Benda předložil pozměňovací návrh na oddělené kuřárny bez personálu, změnila taktiku. Prý tím stát chce chránit zdraví samotných kuřáků a že normální je nekouřit. Jako naposledy v Událostech, komentářích. Na to senátor Kubera oponoval, že by politik neměl stanovovat lidem, co je normální, a že mu paní náměstkyně upírá právo nakládat se svým životem a zdravím podle svého uvážení. To Lenka Teska Arnoštová přešla s pobaveným úsměvem.

Ovšem ve stejné logice, kterou používá paní náměstkyně, by teď měla začít připravovat a prosazovat zákon o zákazu interrupcí. Nějaké ty řeči, že žena má právo rozhodovat o svém těle a zdraví, jsou od posledního mediálního vystoupení náměstkyně ministra zdravotnictví naprosto liché. Zadáte-li si do vyhledávače „rizika potratu“, vypadne na vás, že při zákroku může dojít k poranění děložního hrdla nebo dokonce k jeho perforaci. Dalšími následky mohou být poruchy menstruačního cyklu, častější záněty, jejichž vinou může dojít až k neprůchodnosti vejcovodů a tudíž neplodnosti, a pochopitelně vážné psychické problémy. To už je pořádná sada důvodů, proč také zákonem chránit zdraví našich žen a rozhodnout za ně, že interrupci podstupovat prostě nebudou.

Ale vážně. Na ryze politickou otázku, zda se tím socialisté, jejichž voličský elektorát tvoří historicky dělníci, kterým je vlastní styl po práci pivo a cigaretu, nesnaží diktovat životní styl městských levicových liberálů? Na to místopředsedkyně ČSSD zcela vážně odvětila, že nerozumí otázce. A já si myslím, že jí fakt „upřímně“ nerozuměla. A také si myslím, že až místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová přijede na podzim během volební kampaně do nějaké té kocandy na Ostravsku, kde si havíři nebudou moci u piva zapálit cigáro, tak té otázce velmi rychle porozumí. A také pochopí, že tady nejde o kouření v restauraci, ale o svobody, které postupně regulující stát občanům ukrajuje. Ono to není přehnané, když kritici těchto sociálních inženýrů mluví o plíživé normalizaci. Tak to bylo za Husáka, když v podstatě každý se pohyboval tak nějak na hraně, no, a když si otevřel hubu, tak se na něj klacek našel. A byl klid!

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]