Petra Žižková podala trestní oznámení na Miloše Zemana

Eric Drooker

28. 10. Petra Žižková je „obyčejná“ česká matka a občanka, která je velmi nespokojená s tím, co dělá náš prezident, a nechce, aby v takovém prostředí vyrůstala její dcera. Proto šla den před státním svátkem na policii, aby na něj podala trestní oznámení, a to i přesto, že ví, že trestán nebude. Přečtěte si, jaký průběh měla její návštěva na Policii ČR. Petra vše popsala na svém facebookovém profilu a my to s jejím souhlasem zveřejňujeme v plném znění. Pod tímto příspěvkem je ještě její prohlášení o postoji k uprchlíkům. I to zveřejňujeme zcela bez úprav. A doplnili jsme (29. 10. v 15:59o fotografie z podání oznámení (viz níže)

27. 10. Facebook Petry Žižkové: „Právě jsem se vrátila z Policejního oddělení v Hradci Králové, kam jsem šla za sebe a za Gabrielu Ooi podat trestní oznámení na Miloše Zemana. Konkrétně pro podezření na spáchání trestních činů podle paragrafu 356/1 a 3a a paragrafu 357. Tedy šíření poplašné zprávy a podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatelstva.

Když jsem svůj požadavek sdělila policistovi na recepci, reagoval slovy – to děláte dobře – a šel dozadu sehnat někoho, kdo to se mnou sepíše. Vzápětí se přihnal další, který na mě zaútočil, a to i řevem, nejen obsahem: Co se Vám na jeho výrocích nelíbí, ve všem má pravdu, bude tady právo šaría, už je ve Francii… Na prezidenta nedostáváme trestní oznámení každý den, nejsme na to zvyklí, podejte si to na státním zastupitelství, když Vás to baví.

Opravila jsem ho, že ve Francii právo šaría není, chtěla jsem vědět, proč na mě křičí kvůli jinému názoru, a zeptala se, zda se mnou kvůli svému soukromému názoru odmítá sepsat trestní oznámení. Na to jen odvětil: klidně to s Vámi sepíšu, ale budete čekat zatraceně dlouho. Poté odkráčel.

Ten milý policista na recepci mi řekl, že ho to mrzí, že kdyby neměl službu tam, rád to se mnou sepíše. Asi 20 minut jsme se spolu o uprchlické krizi bavili, měl totožný názor jako já. Říkal, jak moc rodiny s dětmi lituje, jak moc obdivuje dobrovolníky, kteří tam z ČR jezdí, jak je mu líto, že nejvíc nenávistní jsou Ti, kteří v životě muslima neviděli…
Mluvil o tom, kolik Syřanů už u nás naprosto bez problémů žije, jak nechápe, proč se bráníme kvótám, když si můžeme vybrat, komu azyl udělíme… Souhlasil i s tím, že Zeman svými výroky skutečně pobízí lidi ke strachu a nenávisti. Kritizoval i naše detenční tábory, jednak prostředí a jednak to, že tam s nimi vůbec nikdo nemluví.
Prý tam jezdí i někteří z jeho kolegů a říkají, že spousta ze zadržených mluví dvěma světovými jazyky, jsou velmi inteligentní a že je těch problémových uprchlíků naprosté minimum. Prostě bylo vidět, že situaci velmi pečlivě sleduje…

Nakonec mi poradil, že by mi na státním zastupitelství rovnou řekli, zda už je trestní oznámení podané od někoho jiného – pak bych se k němu jen připojila. Pokud ne, sepsali by to se mnou, policie by to stejně rovnou předala tam. Ujistil mě, že pokud by se ta se mnou z nějakého důvodu nebavili, ať se vrátím k němu a nějak to udělá. Podali jsme si ruku a řekl mi, ať vyřídím všem dobrovolníkům, že jim drží palce. Lituji ho, asi si po mém odchodu nevyslechl nic příjemného.

Oběma těmto policistům bylo tak kolem 45 let, mentálně byl každý úplně někde jinde.

Dnes už na státní zastupitelství nejdu – ještě teď jsem vyklepaná z toho druhého blbce, ale ve čtvrtek vyrazím a budu vás informovat. Málem bych zapomněla – za tu dobu, co jsme si povídali,  se na mě jako na exota přišlo podívat asi 5 dalších, jen nakoukli a odešli.

Prohlášení Petry Žižkové k uprchlíkům, ze dne 21. 10. 2015

21. 10. 12:59, Facebook Petry Žižkové:

Pro ty z vás, kteří mi kvůli mému soucitu s uprchlickými rodinami nadáváte do sluníček, uvádím následující:

1) Jsem pro povinné očkování, protože zde jednoznačně klady převažují nad zápory a jelikož to někteří z vás stále nechápou, opakuji, že byla studie o souvislosti mezi očkováním a autismem několikrát vyvrácena
2) Nesouhlasím s tím, aby kvůli jednomu čolkovi či žábě museli lidé v inkriminovaných oblastech sledovat z okna tisíce kamionů denně a riskovat na přechodech životy své a svých dětí
3) Nesouhlasím s tím, že jsou všichni lidé hodní
4) Nemyslím si, že za neúspěšné začleňování některých Romů do společnosti může majorita
5) Nemyslím si, že jsou jakékoliv neziskovky potřebné a úspěšné

Uznejte sami, že takové názory nemůže mít „sluníčko“.

Stejně jako vy se nesmírně bojím jakéhokoliv extremismu….
Bojím se lidí, kteří na ulici okradou epileptika při záchvatu, bojím se islamistů, bojím se, že nějaký sociopat či psychopat ublíží mé dceři, bojím se Okamury, Konvičky a jejich příznivců, bojím se Putina, bojím se uzavření našich hranic, bojím se nácků, bojím se co všeho, co ještě vyvede Zeman….

Bojím se také lidské hlouposti. A pokud si někdo myslí, že se islamističtí teroristé vydávají na několikatýdenní pouť, kde každý den riskují svůj život, tak já tomu prostě nevěřím. Ti mají dost prostředků na to, aby se do Evropy dostali pohodlnější cestou a bez rizika. Ano, mezi uprchlíky jsou i ti ekonomičtí, ale těžko někomu zazlívat, že se chce mít lépe, pokud si na to vydělá. Pokud ne, bude v pořádku, pokud nedostane dávky a bude vyhoštěn.

Jelikož však čtu velmi pozorně příspěvky Evy Zahradníčkové, Jana Vrobela a dalších úžasných lidí, kteří jezdí pomáhat do uprchlických táborů, a dívám se na všechny jejich fotky, věřím, že většina uprchlíků utíká před válkou. A těmto lidem pomáhat musíme, nejsme nad nimi jen proto, že jsme se narodili a žijeme v ČR. Nikdo po nich nemůže chtít, aby se svými rodinami zůstali ve vybombardovaných domech a bojovali z jedné strany s ISIS a z druhé s Asadem. Mají stejné právo na bezpečí, vzdělání, práci a lékařskou péči jako my. Kdo z vás by se svou manželkou a dětmi nesedl do své škodovky, kdyby se u nás začalo dít jen z poloviny to, co tam, a neodjel do bohatších a bezpečných zemí? Kdo z vás by šel do předem prohraného boje? Odpověď znáte.

Samozřejmě by bylo nejlepší pomoci jim tak, aby mohli zůstat ve své zemi. Jednoznačně. S tím však já nic nesvedu. Pokud už tu cestu tito lidé absolvovali, zaslouží si naši pomoc. Nic mi neudělá poslat jim pár dek, izofolií či bund po výše jmenovaných – pro mě neuvěřitelně statečných lidech.

Eric Drooker

Naši dobrovolníci nejsou sponzorováni žádnou neziskovkou či státem – ty dělají mrtvého brouka. Platí to ze svého a z peněz dárců-obyčejných lidí. Jezdí tam ve svém volném čase, nebo na to čerpají svou dovolenou. Riskují tam i své životy, protože většinou jim není ani místní policie schopna říci, jak dlouho tam ti podchlazení, k smrti vyděšení a unavení uprchlíci budou, co s nimi bude dál, a napětí mezi těmito lidmi musí logicky stoupat. Strach a beznaděj tam jistě cítí všichni.

archiv

Pokud jsem se někoho dotkla, omlouvám se. Ale jsem velmi nešťastná z přístupu mnohých z vás, těch, kterým je jedno, že jsou v táborech tisíce promrzlých syrských dětí, které se ničím neprovinily. Neprovinili se ani jejich tátové či maminky.

Začněte prosím používat rozum. Nepropadejte hysterii a panice, nečtěte jen hoaxy, které vám někdo pošle mailem.

Eric Drooker

Díky Evo a Jene, moc Vás obdivuji.
Díky Michaela Třeštíková a Gabriela Ooi za Vaši finanční pomoc a shánění dalších peněz a materiálu.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Fotografie protokolu z podání trestního oznámení Petry Žižkové: 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner