Petříček řekl, proč se Hašek stal náměstkem ministra. Nepřekvapuje mě to, vzkázal

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) (Ministerstvo zahraničních věcí ČR / MFA)

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) | FOTO: Ministerstvo zahraničních věcí ČR / MFA

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se vyjádřil k nástupu svého stranického kolegy Michala Haška na pozici náměstka ministra vnitra. Podle něj je Haškův stoupající vliv na vedení strany zřejmý a tenhle krok to jen potvrzuje. Že se bývalý místopředseda sociálních demokratů stane novým náměstkem na vnitru, oznámil v úterý šéf resortu Jan Hamáček (ČSSD).

„Kritiku Michala Haška nejen jako volebního manažera ČSSD jsem vyjádřil už před sjezdem. Jeho stoupající vliv na vedení strany je zřejmý a jmenování náměstkem na ministerstvu vnitra to jen potvrzuje a ani nepřekvapuje,“ napsal Petříček na twitteru.

Bývalý místopředseda sociálních demokratů Michal Hašek na postu náměstka ministra vnitra nahradil Jakuba Kulhánka (ČSSD), který odešel do čela diplomacie. Novinářům to v úterý oznámil šéf sociálních demokratů a ministr vnitra Jan Hamáček.

Kniha Rogera Scrutona (FORUM 24)

Hašek se podle něj nevrací do volených funkcí a podstoupí bezpečnostní prověrku. „Bude se věnovat odborné práci, nebude kandidovat v letošních sněmovních volbách,“ uvedl šéf ČSSD. Hašek podle něj v minulosti udělal některé politické chyby, což považuje za uzavřenou kapitolu. „Za chyby se omluvil, odešel z vrcholné politiky, já jeho práci v resortu budu řešit jen z pohledu současnosti,“ vysvětloval Hamáček.

Na jmenování Haška reagovali také opoziční politici. „Michal Hašek se fotí s vlajkou Doněcké lidové republiky, což je ekvivalent pro ruské mužiky nenávidící Ukrajinu, a ve volném čase také rád pozdraví Noční vlky. V hybridní válce s Ruskem prostě ideální kandidát na náměstka ministra vnitra,“ napsala na sociální síti předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Po dnešku už je mi ta jednotná řeč ČSSD po sjezdu jasná! Ministr vnitra a zahraničí v jedné osobě vyhošťuje, jeho náměstek vítá,“ reagoval na twitteru předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Podle šéfa občanských demokratů Petra Fialy je to jasný důkaz, že současná vláda je vládou Miloše Zemana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner