Pevné nervy, protože ty bude určitě potřebovat, přeje prezidentu Pavlovi bývalý hokejista Hrdina

Bývalý hokejista a podporovatel prezidenta Petra Pavla v letošních volbách Jiří Hrdina (FORUM 24 / Vojtěch Laštůvka)

Bývalý hokejista a podporovatel prezidenta Petra Pavla v letošních volbách Jiří Hrdina | FOTO: FORUM 24 / Vojtěch Laštůvka

Překvapilo mě už to první sčítání, kdy se sčítají ty nejmenší obce a vesničky, a už tam generál od začátku vedl. Babiše nepustil ani jednou do vedení, řekl ve volebním štábu generála Pavla bývalý hokejista a trojnásobný vítěz NHL Jiří Hrdina. Vyhrocenou kampaní podle něj Andrej Babiš (ANO) znechutil lidem celé volby. 

„Já myslím, že tou úplně nechutnou kampaní to taky lidem opravdu znechutil. To, jak jeho tým vymyslel kampaň postavenou na válce a na strašení lidí, že to mohl být ten zlom u lidí, kteří už toho měli plné zuby a řekli, že tohohle člověka prostě ve vedení státu nechtějí,“ řekl deníku FORUM 24 Jiří Hrdina ještě ve chvíli, kdy nebylo sečteno 100 procent hlasů.

Michal Horáček ve volebním štábu prezidenta Petra Pavla (FORUM 24 / Vojtěch Laštůvka)

Nově zvolenému prezidentu republiky do jeho pětiletého mandátu popřál hlavně pevné nervy. „Bude je určitě potřebovat. Jinak všechny ty ostatní věci, které jsou k prezidentství potřeba, tak ty vlastnosti generál má. Takže hlavně pevné nervy a hlavně zdraví,“ dodal trojnásobný vítěz NHL a bývalý spoluhráč Jaromíra Jágra.

Sčítání hlasů v prezidentských volbách nenabídlo žádný nervák, hned od začátku sčítání se Petr Pavel ujal vedení a expremiéra Andreje Babiše před sebe ani jednou nepustil. „Babiše nepustil ani jednou do vedení a myslím, že už to udrží. Takže pokud to bude i 58 nebo přes 60 procent, tak zaplať pánbůh za to, a zatím jsme všichni nadšení. Slyším, že už tady bouchají první špunty, doufám, že to nebylo předčasné,“ uvedl Hrdina v situaci, kdy ještě nebyly sečteny všechny hlasy.

Hrdina během předvolební kampaně prezidenta Pavla podporoval, natočil s ním i krátký volební spot. „Myslím, že tady bude nějaká party, a pak uvidíme. Zítra máme ještě společný oběd se Zdeňkem Svobodou a jeho rodinou a dalšími přáteli, takže tam to dooslavíme,“ odpověděl bývalý střední útočník na otázku, jak vítězství Petra Pavla oslaví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články