Pij, nebo si vezmi roušku! Od září budou roušky i v hospodách a kadeřnictvích. Pokuta tři miliony

FB Úřadu vlády

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba ANO) | FOTO: FB Úřadu vlády

Rouškové divadlo s Vojtěchem a Babišem se vrací v plné síle. V pondělí ohlášená opatření vydržela dva dny. Dnes Adam Vojtěch vyhlásil další restrikce. Roušky budou od září povinné opět i v kadeřnictví a restauracích. V restauracích budou roušky povinné kdykoliv mimo konzumaci. Hosté tedy budou mít na výběr. Buď nepřetržitě pít a jíst, nebo sedět v roušce.

Na tiskové konferenci hlavní hygienička Jarmila Rážová upozornila, že vydaná opatření podléhají zákonu o ochraně veřejného zdraví. Pokuta za jeho porušení může být až do výše tří milionů korun.

Opatření související s koronavirem vyhlásila vláda znovu v pondělí. A opět, tak jako na jaře, jde o překvapivé nápady, které se staly terčem vtipů. Například ve škole budou děti nosit roušky všude mimo třídy. Ve třídách roušky mít nemusí. Zvláštní také je, že vše je vyhlášeno od prvního září.

ČTK

Lidé si dělají legraci z toho, že koronavirus se vrací 1. září z prázdnin či z dovolené.

Jde o podobnou situaci, jako když na jaře mohly být restaurace otevřené jen do 22 hodin, protože od 22. hodiny po hospodách chodil koronavirus.

Vojtěch ohlásil, že roušky budou povinné i u voleb v říjnu. Naopak nosit je nemusí umělci, moderátoři, návštěvníci sauny, bazénů a děti do dvou let.

Divadlo pokračuje a co vlastně bude či nebude platit od prvního září, v podstatě nikdo neví. Vojtěch a Babiš budou mít do 1. září minimálně deset dalších tiskovek, kde mohou vše překopat, změnit a znovu zavádět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner