Otevřená encyklopedie, nazvaná Wikipedia, je pro mnohé zdrojem ověřených informací, kterým se dá beze zbytku věřit. Toho využili i lidé starající se o stránku, která je věnována možnému nástupci Andreje Babiše na ministerstvu financí Ivanu Pilnému. Bez většího rozruchu v profilu poslance hnutí ANO došlo během dvou dní k zásadním změnám. Obě mají za cíl jediné, udělat z Pilného muže bez jakéhokoliv napojení na Babiše.

Změna číslo jedna nastala již ve středu, kdy se na profilu objevila věta „Ivan Pilný je sice členem ANO, ale v hnutí platí za rebela a nezávislou osobnost bez užších vazeb na Andreje Babiše“. Informace, která je důležitá především pro ty, kteří upozorňují na fakt, že každý, kdo má cokoliv společného s Babišovým hnutím, je nutně nohsledem svého šéfa.

Druhá změna nastala hned den poté. Ona kouzelná věta totiž byla změněna a lehce snížila podezření, že je Wikipedia stejně jako třeba Facebook nebo Twitter pod důkladnou kontrolou PR oddělení Andreje Babiše, které si dává velký pozor na to, aby mohlo skrz sociální sítě šířit svou dobrou pověst a především demagogii, která mu tolik pomáhá u občanů, kteří jsou líní hledat si informace nebo prověřovat „pravdy“, které slyší v televizi, čtou v novinách nebo slyší v rozhlase.

Čtvrteční verze tedy tvrdí: Ivan Pilný je sice členem ANO, ale PR tým podporuje jeho obraz rebela a nezávislé osobnosti bez užších vazeb na Andreje Babiše. Jaký je však Ivan Pilný ve skutečnosti, se dozvíme, až pokud bude jmenován ministrem financí. Potom se třeba Wikipedia opět změní.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora