Pilot po havárii 36 dní hledal pomoc. Přežil na bochníku chleba

Ilustrační foto (pexels.com/Matheus Bertelli)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com/Matheus Bertelli

Vůle zůstat naživu se stala nejdůležitějším faktorem při záchraně pilota, který havaroval v amazonském pralese. Jak informuje deník The Daily Mirror, muž dokázal dlouhých 36 dní přežít o jednom bochníku chleba.

Antonio ‚Toni‘ Sena se na cestu do města Almeirim vypravil na konci ledna. Se svou Cessnou 210 vystartoval z malého města na severním břehu Amazonky. Do cílové destinace se ovšem již nedostal.

Letadlu totiž vysadil motor a stroj havaroval v amazonském pralese. Tonimu se nic vážného nestalo, ale byl postaven před zásadní rozhodnutí: čekat u letadla na záchranu, která vůbec nemusí přijít, nebo se vydat na cestu?

Pilot zvolil druhou možnost a s jedním bochníkem chleba, který si na cestu přibalil, vyrazil hledat pomoc. Tu našel po nekonečných 36 dnech, kdy se mu podařilo narazit na skupinu sběračů ořechů. Než se k nim dostal, málem se prý utopil. Sběrači zavolali pátrací tým, který Toniho dopravil do bezpečí.

Za víc než měsíc muž zhubl přes 25 kilogramů, byl dehydrovaný a lehce zraněný. Po záchraně Toni sdělil, co ho udrželo naživu. „Jediná věc, která mě udržovala při síle a umožnila mi vyjít z té hrozné situace živý, byla láska, kterou cítím ke své rodině. Touha vidět se znovu se svými rodiči a sourozenci,“ řekl pilot.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články