Piloti mají zákaz jíst stejné jídlo, překvapila letuška. Ochraňují tím pasažéry

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V době blížících se dovolených je třeba si připomenout, že například okolo takového létání koluje spousta báchorek, které se však nezakládají na pravdě. O letušce, která se snaží budoucí pasažéry uklidnit, informuje The Daily Mirror.

Pro někoho je představa, že za odpočinkem letí, nemyslitelná. Letadlo totiž bere jako věc, které naprosto nedůvěřuje a o zdejším personálu také koluje spoustu podivných historek. Ne všechno, co se říká, však musí být pravda.

Letuška, známá na sociálních sítích jako Dani, se proto snaží veřejnost uklidnit a pomocí videí na TikToku jim ukázat, že létat je zcela běžné. Nyní třeba palubní stevardka poukázala na fakt, o němž zřejmě ví málokdo.

“Věděli jste, že si kapitán a první důstojník během letu nesmějí objednat stejné jídlo?” položila zajímavou otázku Dani a hned na ni také odpověděla. “Je to z toho důvodu, že se tím zajistí, že pokud by bylo jídlo kontaminované a kapitán nebo první důstojník po jeho konzumaci onemocní, ten druhý, který měl jiné jídlo, může dál pokračovat v řízení,” vysvětlila letuška.

Zatímco lidé na palubě přemýšlí, co si dají dobrého k obědu, piloti si mezi sebou musí domluvit, co si každý z nich dá. Jakkoliv se to však zdá diskriminující, musí to tak být.

Toto pravidlo se aplikuje od počátků komerční letecké dopravy a je jasným důkazem toho, že bezpečnost pasažérů je vždy na prvním místě. Navíc si musíme uvědomit, že třeba jízda automobilem je 62krát nebezpečnější než let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články