Pirát Bartoš se již před lety domlouval s Babišem. Zápis ukazuje, jak mají k sobě blízko

Ivan Bartoš, předseda Pirátů  (repro youtube.com)

Ivan Bartoš, předseda Pirátů | FOTO: repro youtube.com

Internet je pro Piráty jejich moře. A z toho moře nyní vyplaval zajímavý zápis z jednání Ivana Bartoše s Andrejem Babišem. Bartoš autenticitu tohoto zápisu na otázku z deníku FORUM 24 potvrdil. Zjevně mu nedochází, že by se měl za své tehdejší chování stydět.

Co tedy ze zápisu vyplývá:

Předseda Pirátů Ivan Bartoš již v roce 2012 koordinoval postupy pirátské strany s magnátem Andrejem Babišem. Babiš tehdy dával dohromady hnutí ANO a nabízel Pirátům spolupráci. Ten jednak nabídku v konkrétních oblastech přijal a jednak pomáhal Babišovi radami ohledně různých drobností na internetu. Daleko závažnější je ale skutečnost, že Bartoše s Babišem spojuje stejná, v podstatě extremistická mentalita, která odporuje politické kultuře liberální demokracie.

Bartoše kupříkladu nijak nepřekvapuje, že Babiš chce budovat politickou stranu a zároveň provozovat média. Naopak přijme Babišův návrh, aby měli Piráti v Babišově médiích prostor a radí se s ním o rozvoji Babišovy mediální divize. A také ho nepřekvapí, když se Babiš vytahuje tím, jak si „odchytne“ ředitele České televize, aby si s ním vyřídil svůj nesouhlas s vysíláním.

Andrej Babiš (aTEO (koláž))

Absurdní rozhovor Bartoše s Babišem ovšem není zdaleka jediný, který lze najít na internetových fórech Pirátů. Hojné jsou totiž také zápisy z jednání s Vítem Bártou z Věcí veřejných. V zápisech se objevují pobavené poznámky, že Piráti chtějí zavřít „současnou politickou garnituru do vězení“. To zcela odpovídá i jejich současnému volebnímu klipu s „vězeňským autobusem“.

Piráti vystupují jako Babišova juniorní strana s podobně extremistickými postoji, ovšem v balení pro pubertální mládež.

Bartošův zápis z jednání s Babišem: 

Včera jsem absolvoval krátkou schůzku s Andrejem Babišem.

Sešli jsme se ve 20.00 v Průhonicích v Sokolovně. Setkání trvalo zhruba hodinu.

Řešili jsme několik témat. Vezmu to tedy po bodech, které budu prokládat svými dojmy:

– na začátku jsme si společně zanadávali na korupci a současnou politickou reprezentaci (padala i jadrnější slova, ale Kalouskův kokotismus se nekonal)
– pan Babiš plánuje run na volby 2014, dal by přednost tomu, kdyby se malé strany zformovaly do nějakého bloku, ale chápe různorodost neparlamentních stran, bojí se nacionálních tendencí pod taktovkou Klause a nějaký paskvil Suverenity a Svobodných, DOST apod. Macha nesnáší (je to tupec)
– shání peníze pro ANO, protože, alespoň dle jeho tvrzení, nehodlá to celé platit (?), chce dárce zveřejňovat na internetu, vysvětlil jsem mu, jak funguje transparentní účet, lehce se podivoval, že tam jsou vidět i ty výplaty
– zatím nemá program a shání lidi, jednal třeba s Havlíkem z Občanů, ale nedohodli se
– ptal se mě hodně na Piráty, kolik nás je, kde kandidujeme (překvapilo ho, že všude), jak zvládáme byrokratický bloky, vysvětlil jsem mu, jak fungujeme a jak jsme vznikli, jaké jsou naše cíle (v podstatě vše, co veřejně deklarujeme)
– on sám nyní finančně podporuje asi 9 senátorských nezávislých kandidátů (pořešili jsme p. Lorencovou)
– k situaci v ČT jsem mu řekl své, on podal stížnost na Radu a ředitele si prý odchytne osobně :-)
– probrali jsme jeho výstup u p. Jílkové (docela sranda)
– řešili jsme jeho plány na zřízení regionální televize, Českou pozici a 5+2
– v 5+2 nám nabídl prostor, který vlastně již nějak máme (Gabči interview pro střední Čechy) pro např. rozhovory s pirátskými lídry krajů apod.
– celkově se jednalo o čistě informační schůzku, nabídku prostoru v 5+2 chápu jako nic proti ničemu neviděl bych problém kontaktovat redakce, ale Miki říkal, že už se oni zajímají o naše výstupy

Babiš má skutečně asi metrový kožený diář se sloupečky pro každý den a tam si všechno píše. Počítač už prý taky docela umí. Nosí s sebou daily report performance všech firem z Agrofertu (asi 200 miniřádků) na obrovský plachtě.

F24

Piráti a Babiš

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]