Piráti a Starostové představili povolební strategii. Vyloučili spolupráci s ANO i SPD

Předseda  STAN Vít Rakušan (ČTK)

Předseda STAN Vít Rakušan | FOTO: ČTK

Koalice PirSTAN sice v předvolebních průzkumech spadla až na třetí místo, to však neznamená, že by boj o dobrý výsledek v parlamentních volbách vzdávala. Pro své voliče si nově připravila deklaraci, která má občanům jasně ukázat, jakým směrem se hodlají Piráti a Starostové vydat. Jedním z nejdůležitějších bodů je jistě jasné vymezení proti spolupráci s hnutími Andreje Babiše a Tomia Okamury, nepřijatelní pro koalici jsou i komunisté. 

„Slíbili jsme povolební strategii. Jasnou deklaraci, jak budeme postupovat po volbách. S kým ano či ne, a hlavně proč jsme si takový společný postup zvolili,“ napsal Vít Rakušan na svůj facebookový profil a dokument nabídl k prostudování.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Upozornil především na to, že kolice Pirátů s STAN nevznikla jen proto, aby byla. „Není to jen vyslyšení přání veřejnosti, která nechtěla, aby propadly hlasy demokratů. Veřejnosti, která už nechce žít v zemi, ve které o důležitých věcech rozhodují komunisti a ti, kteří jim jdou na ruku. Nebo ti, kteří naší zemi a její potenciál chtějí použít jako vlastní výtah k moci nebo penězům, ono je to v konečném důsledku jedno. Protože obojí vede k tomu, že naše děti nemají výhled pěkné budoucnosti,“ vysvětlil předseda Starostů a nezávislých.

Zároveň připomněl, že se negativní scénáře ještě dají odvrátit. „Letos nás čekají volby, ve kterých se snad poprvé dočkáme nepropadnutí ani jediného demokratického hlasu. A pak se bude vyjednávat. Kdo, co, co za to, jaký flek ve výboru. My takoví nejsme a nechceme být. Proto povolební strategie,“ sdělil Rakušan na sociální síti.

„S ANO, SPD či KSČM spolupracovat nebudeme. A rád uslyším podobný závazek i z druhé demokratické opozice. Těším se, že tu zakletou 101 dáme, a budeme moci společně vrátit naší zemi budoucnost,“ doufá šéf STAN.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]