Piráti asistují zločinu. S Burešem a Falmerem

repro youtube.com

Ivan Bartoš, předseda Pirátů | FOTO: repro youtube.com

Měla to být naděje české politiky. Hotový uragán novátorství, který z parlamentních tébichů vymete kdejakou špínu. Pirátské „pusťe nás na ně“ navíc slibovalo veřejnou exekuci starých pořádků včetně  Babiše. Že při tom padne i ostřejší slovo, to by zase tolik nevadilo. K mládí patří a v bitvách se na bonton nekouká. Pokud  zrovna nejde o  kanálie z poslanecké lavice Piráta Ferjenčíka a jeho snahu zaujmout choltické štamgasty či děvčata ze špuntárny. Po roce od voleb ale přichází místo vichru vstřícný vánek, kterým  šéf pirátských poslanců čechrá ego ausgerechnet  komunistům a Babišově koalici. Místopředseda České pirátské strany Jakub Michálek s nimi totiž na ústavně právním výboru sněmovny  zvedl ruku pro dodatečné zdanění církevních náhrad. Ty církvím vydává stát za komunisty ukradený, zruinovaný a nevratný majetek. Právě dodatečné uvalení daně pak bylo mezi hlavními ultimáty KSČM pro její podporu Babišově vládě. Že Michálek nebude mezi Piráty zdaleka sám, je už jasné; řada z nich s návrhem  komunistů totiž sympatizuje. 

Jak  parlamentní junioři smýšlejí o náhradách za bolševická zvěrstva, spáchaná na církvi a jejím majetku, včera bezelstně přiznal právě vrchní Pirát ve sněmovně: „Stejně jako byly revidovány částky solárním baronům,“ pronesl bohorovně. Z chladnokrevnosti, s jakou tu Michálek srovnává finanční restrikce vůči  „šmejdům“ tuzemské energetiky se zdaněním náhrad  za historické tragédie a otřesné křivdy komunistického režimu právě na církvích, jde  doslova mráz po zádech. Proč zrovna mladá, pirátská strana s nesporným přesahem vzdělaných lidí, asistuje  partajím, které řídí hned dva bývalí agenti StB a jejichž  předchůdci mučili, popravili a  věznili tisíce duchovních a řádových sester, si lze jen domýšlet. 

Agent Falmer nenávidí církve z ryzího přesvědčení, zato Bureše  zajímají leda peníze a majetek. Jeho mimikry oběti normalizace, kterou  hraje poslední dobou s velkým nasazením, mu místo křestního listu spolehlivě zajistí „tři emigračky“ v komunistické rodině. Cynický pragmatismus Pirátů a absenci empatie, kam až v něm lze zajít, jsme už zahlédli u pirátské delegace na ruské ambasádě nebo u skandálních výroků nejvýše postaveného Piráta ve straně  Vojtěcha Pikala. Jak se ukázalo, místopředseda sněmovny si  o  československých  letcích z RAF, umírajících za vlast a později perzekuovaných  komunisty,  donedávna nemyslel  nic valného.  Podle něj  „jenom plnili rozkazy“.  Další orgie trapnosti pak  následovaly hned po té, co na Pikalův návrh  Piráti s komunisty, ANO, SPD a sociálními demokraty  protlačili ve sněmovně  státní metál  pro komunistického básníka Karla Sýse.  „Podívejte se, já mám rád guláš. A když komunista má rád guláš, tak to ze mě nedělá komunistu. Jde o to, o čem návrhy jsou,“  nechal se  před časem slyšet  stranický lídr Ivan Bartoš. Na zásady  si  zjevně nepotrpí. 

Že chce Michálek vyrazit  daně i z domů hrůzy, nejspíš sám netuší. A Filip nebo Grebeníček se jen tak  nepochlubí.  Mezi mnoha dalšími totiž byly  v dubnu 1950  v takzvané akci K, pojmenované po klášterech, komunisty vojensky přepadeny všechny mužské řeholní domy v  zemi a přes 2300 řeholníků bylo deportováno do  tzv. sběrných klášterů, v reálu do koncentračních táborů. O půl roku později potkává stejný osud okolo 8000 řeholnic ze 720 klášterů. Po mučení státní bezečností  umírá farář Josef Toufar, celá řada  biskupů a stovky dalších kněží a řádových sester.  Gottwald  vyzývá, aby KSČ zasadila církvi „poslední zdrcující ránu“.  A tajemník  Slánský  burácí z tribun na partajní organizace: „Vzali jsme církvi všechen tisk, do konzistoří dosadili komisaře, zavřeli církevní školy, postupně jim bereme kláštery. Připravte černé listiny největších štváčů!“ Poručit daň z krvavé historie, kterou měly z paměti národa vygumovat  kolchozy a kasárna pro Lidové milice, je ostuda na entou. I pro Piráty, kteří pro ni zvednou ruce spolu s kumpány z Agrofertu. Tuná všeci kradnú, jen v  případě církví už podruhé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner