Piráti jsou takové nové hnutí ANO pro naivní „mladé liberály“

ceskatelevize.cz

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | FOTO: ceskatelevize.cz

„Pusťte nás na ně!“ vyzývá v mnoha městech na tisících sloupů Česká pirátská strana. Její předseda Ivan Bartoš je člověk, který se sice vyznačuje nespornou inteligencí a vyjadřovacími schopnostmi, ovšem způsob, jakým se Piráti prezentují a na koho cílí, je opravdu na pováženou.

Začalo to posměšným autobusem, který je pomalovaný tak, že útočí plošně na všechny politiky – ale i nepolitiky, objevuje se zde Jana Nečasová – a hází je do jednoho pytle s Andrejem Babišem. Přitom ze všech vykreslených „špatných politiků“ má pouze on za sebou zcela nezpochybnitelné průšvihy a pouze on je vyšetřován kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Jeho skandální kauzy jsou zcela nesrovnatelné s kauzami všech ostatních, a to i kdybychom je sečetli všechny dohromady. Jenže to je Pirátům naprosto jedno. Přesně po Babišově vzoru se snaží očernit všechny „zlé tradiční strany“, protože ty představují to největší peklo. Je to prostě další fanatický útok na demokracii a politickou pluralitu. A také na zdravý rozum.

Ač tomu tak dříve nebylo, Piráty je nyní už možné pochválit, že konečně mají i normální program, který se dotýká i zahraniční politiky. To je poměrně zajímavá věc, protože ještě nedávno to vypadalo, že by tato strana třeba mohla i prosazovat vystoupení České republiky z NATO.

Kromě myšlenkového chaosu a jen další snahy rozbít stávající politický systém je ale na Pirátech nejnebezpečnější následující programový cíl: „Podpoříme zavádění prvků přímé demokracie, přímou volbu a odvolatelnost starostů, celostátní referendum, občanské veto,“ píší na svém webu. To je opravdu něco děsivého.

Právě prvky přímé demokracie jsou tím, co nejvíce narušuje zastupitelský demokratický systém. Je to jen další snaha zalíbit se těm „naštvaným“, protože doposud jsme tu měli jen ty „zlé politické strany“, se kterými je třeba zamést. Je to prosazování teroru lůzy, fanatického řádění a faktické anarchie, která by v praxi nemohla vést k ničemu jinému než k popření právního státu a demokracie jako takové.

S těmi demokratickými stranami tu ale už v roce 2013 někdo pořádně zametl. Ještě jsme se z toho dosud nevzpamatovali. A už tu jsou další zametači a svými mimikry lákají naivní mladé lidi, kteří nemají žádnou jasnou představu o tom, jak funguje demokratický stát. Doufejme, že se tu už víc takových politických novotvarů neobjeví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner