Piráti obvinili ministra Chovance z plagiátorství a podvodu

Milan Chovanec (ČTK)

Milan Chovanec | FOTO: ČTK

Podle členů Pirátské strany měl Milan Chovanec opsat část své bakalářské práce a ukrást tak dvě strany jinému autorovi. Podle zveřejněných dokumentů je skutečně uváděná část totožná s vypracovanou maturitní otázkou z gymnázia v Přelouči. Ministr vnitra se ovšem hájí, že zdroj ve své seminární práci uvedl a plagiátorství se tak nedopustil. Zároveň žádá od Pirátů omluvu.

Vzdělání šéfa vnitra bylo středem pozornosti již v minulosti. Chovancovi bylo předhazováno, že vystudoval plzeňskou právnickou fakultu za několik měsíců, tedy za kratší dobu, než je zvykem. Ministr, aby předešel dalším dohadům, svůj titul raději od doby odhalení nestandardního studia, nepoužívá.

Piráti však necelý týden před krajskými a senátními volbami přišli s další informací, týkající se studia Milana Chovance. Podle jejich tvrzení, které zveřejnili na webové stránce strany, je ministr plagiátor, který v roce 2009 podváděl. Důkazem mají být dvě stránky, které lze označit za opsané. To však Chovanec odmítá. „Piráti si ovšem (záměrně či z nepozornosti) nevšimli, že na straně 45 je v části ‚Použitá literatura a zdroje informací‘ pod bodem číslo 8 uveden odkaz … , jenž vede právě k textu, jenž je citován v úvodu mé práce,“ stojí v prohlášení, které ministr poskytl webu svého rezortu. „Jejich závěr obviňující mne z plagiátorství je tedy nepravdivý. Pokud mají kousek cti ve své pirátské duši, měli by se omluvit,“ žádá Chovanec, který si je jist, že jde o plánovaný útok na jeho osobu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com