Piráti odvolali místopředsedu Vašíčka. Chtěl, aby ČR opustila NATO

pirati.cz

Ivo Vašíček | FOTO: pirati.cz

Ve vnitrostranickém referendu odvolala Česká pirátská strana svého místopředsedu Ivo Vašíčka. „Členové Vašíčkovi vyčítali zejména jeho mediální výstupy, které nereprezentovaly vůli většiny strany a které stranu v jejich očích poškozovaly. V hlasování byla rekordní účast v historii Pirátské strany. Odvolání podpořilo 142 z 219 hlasujících členů, proti odvolání bylo 67 hlasujících,“ přiblížil v prohlášení Mikuláš Ferejčík, šéf mediálního odboru Pirátů.

Odvolání podle něj souviselo i s Vašíčkovou pozicí vůči NATO, které by bývalý místopředseda Pirátů nejraději opustil. „ČR je zakotvena v NATO a Piráti změny v tomto stavu neplánují,“ ujistil Mikuláš Ferejčík.

Ivo Vašíček zůstává členem Pirátské strany a krajským zastupitelem v Jihomoravském kraji. V Jihomoravském kraji byl již zvolen na čtvrté místo kandidátky do voleb do poslanecké sněmovny za Pirátskou stranu.

„Děkuju Ivošovi za jeho dlouholetou práci v republikovém předsednictvu. Věřím, že Pirátská strana zůstane i nadále otevřená různým názorům a věcné diskusi,“ říká Ivan Bartoš, předseda strany.

Odchod z čela strany Vašíček nenese těžce. „Piráti jsou svobodná strana a členové rozhodují o tom, kdo je reprezentuje a řídí. Já jsem se se svou prezentací v médiích zřejmě odchýlil od většinového názoru. Některé mé výstupy se mi nepovedly a bylo je možné dezinterpretovat. I proto jsem zřejmě ztratil mezi členy podporu. Předpokládám, že rozhodování členů ovlivnilo i několikaleté opakované působení v exekutivě strany, kdy jsem musel dělat i některá nepříjemná rozhodnutí. Je to pro mne zkušenost, musím se z toho poučit. Samozřejmě budu i nadále straně pomáhat. Politika totiž není o individuálním úspěchu nebo neúspěchu. Na Pirátech stále oceňuji demokratické rozhodování, i když teď třeba zafungovalo proti mně,“ říká ke svému odvolání Ivo Vašíček.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner