Piráti se chovají, jako by v Praze vyhráli o „parník“. To se jim může vymstít

ČTK

Předseda Pirátů Ivan Bartoš | FOTO: ČTK

Od sobotního večera, kdy už bylo jasné, že Piráti zaznamenají v komunálních volbách v Praze velký úspěch, začali se výrazně projevovat jejich členové. Nabubřele a neadekvátně k situaci. Najednou mají jasno, že primátor „patří“ pouze a jen jim a bohorovně nabízejí potenciálním koaličním partnerům místa v Radě a náměstky. Přitom jaksi zapomněli na to, že volby nevyhráli a rozdělování funkcí není prioritou současných dní.

Je to taková pirátská klasika. Svůj úspěch rádi zveličují, a to nejen před veřejností, ale nově i před svými možnými partnery. Přitom disponují stejným počtem mandátů, jako subjekty, se kterými si chtějí rozdělit moc nad Prahou, tedy s Praha Sobě a TOP 09 se STAN.

Takové povýšenecké jednání bude mít ovšem pouze jediný efekt. Celé jednání se povede dlouho a není vyloučeno, že by nemuselo dopadnout k vzájemné spokojenosti. Proč by totiž měli partneři Pirátu přijmout každý po čtyřech místech v pražské radě, včetně náměstků, a nic víc?

Všichni tři možní koaliční partneři stojí na stejné startovní čáře a pokud si jeden z nich začne až přehnaně „vyskakovat“, končí debata. Nebo si snad chtějí ostatní nechat od Pirátů už při začátcích jednání diktovat, co a jak se bude dít? Je to nebezpečné, protože s jídlem roste chuť.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme