Piráti, „transparentnost“ a pochodeň protikorupční revoluce

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek (ČTK)

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek | FOTO: ČTK

Pirát Jakub Michálek ohledně taktiky spojování se proti Babišovi: „Teď vlastně velkou část těch aktivit organizuje pan Kalousek, který nemá úplně dobrou reputaci z české politiky. Nemyslím si, že by byl o něco jako zázračně lepší než pan Babiš.“ (V rozhovoru v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu zazní i výraz „staré struktury“.)

Pan Michálek jako politik nesahá panu Kalouskovi ani po kotníky – pokud jde o schopnost pojmenovat věci pravým jménem, zkušenosti, vzdělání a názorovou kontinuitu.

Ve skutečnosti právě Piráti nejsou „zázračně lepší než pan Babiš“. Naopak. Chtějí pokračovat v protikorupční revoluci, jejíž marketingový potenciál odkoukali právě od Babiše. Ovšem s „čistýma rukama“, což pan Babiš ke své škodě nemá. A s ještě větším nadšením a fanatismem, podobně jako Felix Edmundovič Dzeržinskij. V tom budou nejspíš mj. spočívat taky ty jejich „společenské reformy“, před nimiž nás chraň ruka Páně.

Piráti nejsou strana liberální, nýbrž revolučně levicová. Žádné „duo Paroubek–Topolánek“, jak tvrdí pan Michálek, tu nikdy neexistovalo. Chlapec buď vůbec nerozumí politice, nebo účelově lže. Je to jako kdyby řekl, že ve 40. letech 20. století existovalo v evropské politice „duo“ Hitler–Churchill. V čem ODS „nerespektuje pravidla transparentní politiky“? A co to vůbec je podle Piráta ona „transparentní politika“? V konečném důsledku něco jako sovětské politbyro? A co je údajná „tradice 90. let“?

Ten fenomén by měl pan Michálek vysvětlit, mohlo by to mít docela zajímavé konsekvence. Já bych zase řekl, že Piráti nechtějí nic míň než vládnout a „čistit“ podle svých svérázných revolučních představ. A před tím hlavně nás chraň ruka Páně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]