Piráti zažalují premiéra Babiše. Útočí na nás, protože se bojí, že přijde o moc a peníze, řekl Michálek

Piráti (ČTK)

Piráti | FOTO: ČTK

Pirátská strana reaguje na dezinformace, které o nich šíří předseda vlády Andrej Babiš. Napsal o nich, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Strana jej nejdříve vyzvala k omluvě, premiér to však odmítl.

„Uplatníme ochranu na právo pověsti naší strany jako volebního soupeře právní cestou u soudu,“ sdělil šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. „Opravdu nechceme, aby česká politika zdegenerovala do té bahnivé stoky, a prosazujeme, aby politici mezi sebou soupeřili čestnými a poctivými metodami,“ zdůvodnil rozhodnutí strany.

 

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Děje se tak poté, co Piráti nejdříve požádali premiéra o omluvu kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Premiér to odmítl. „Jak určitě víte, Pirátská strana mě vyzvala k omluvě. Tak to ani náhodou. Nemám se zač omlouvat a myslím, že to dobře ví,“ uvedl v komentáři pro Právo Babiš.

Podle Pirátů jsou jeho metody předvolebního boje nekorektní. „Myslíme si, že pan premiér se bojí, že přijde o moc a peníze, které nyní tahá z kapes daňových poplatníků. Ta cesta lží je pro koalici Pirátů a Starostů nepřijatelná. Předali jsme tuto záležitost právníkům, aby se s tím vypořádali. Věřím, že budeme stejně úspěšní jako v případě našeho kolegy Lukáše Wagenknechta, bývalého náměstka ministra financí, který uspěl u soudu a jemuž se Andrej Babiš zatím nepravomocně musí omluvit,“ poznamenal Michálek.

Straně jde prý také o to, aby se česká politika nedostala na úroveň, kdy o sobě české politické strany šíří lži, aby se navzájem poškodily.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]