Pistole z první bondovky byla vydražena za čtvrt milionu dolarů

Zbraň Jamese Bonda – pistole Walther PPK (Tomas Castelazo)

Zbraň Jamese Bonda – pistole Walther PPK | FOTO: Tomas Castelazo

Originální zbraň agenta 007 z jeho prvního filmového dobrodružství má nového majitele. Kultovní pistoli Walther PPK, kterou používal Sean Connery ve snímku Dr. No, vydražil podle listu New York Post americký fanda příběhů Jamese Bonda za 256 tisíc dolarů.

Podle předpokladu se zbraň, známá všem fandům filmů o agentovi MI6, stala na aukci největším trhákem. Cena předmětu se podle přítomných zvýšila i kvůli nedávné smrti nejpopulárnějšího představitele Jamese Bonda Seana Conneryho. 

Právě skotský herec totiž ve filmu Dr. No uvedl Walther PPK na filmové plátno jako zbraň agenta Jejího Veličenstva. Pistole se tak stala ikonickým doplňkem agenta 007 v první sérii bondovek. I proto se cena prodávaného exponátu vyšplhala až na čtvrt milionu dolarů. Ty zaplatil anonymní kupující z USA, který je údajně společně se svými dětmi velkým fandou Jamese Bonda.

Aukční síň tentokrát nabídla hned několik zajímavých kousků. Mezi jinými například helmu, kterou nosil Tom Cruise ve filmu Top Gun, nebo oblíbenou katanu Bruce Willise z Pulp Fiction.

Předměty z bondovek se draží pravidelně. V srpnu 2019 si třeba neznámý kupec pořídil slavný vůz Aston Martin. V něm se agent prezentoval hned v několika filmech, nejznámější je ze snímku Goldfinger. Konkrétní automobil, který šel do aukce, se sice ve filmu nikdy neobjevil, sloužil ovšem k propagaci Bondova dobrodružství z roku 1965, nazvaného Thunderball. 

V roce 2012 zase proběhla aukce u příležitosti půlstoletí s Bondem na filmových plátnech. Tehdy byly k mání předměty ze všech (tehdy 23) snímků. Dražily se tak šperky, nábytek, plavky Daniela Craiga nebo Aston Martin DBS z Quantum of Solace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články