Pivovarník Bernard šíří trumpovské nesmysly, jak v Americe hlasovali mrtví

Donald Trump se stal ikonou některých konzervativců - jenže ve skutečnosti to není konzervativec (Pixabay (volné dílo))

Donald Trump se stal ikonou některých konzervativců - jenže ve skutečnosti to není konzervativec | FOTO: Pixabay (volné dílo)

Pivovarník Stanislav Bernard se postavil za Donalda Trumpa. Trumpovi to v jeho boji o zvrácení výsledků voleb amerických prezidentských voleb nejspíš moc nepomůže, ale u nás to jistě bude mít nějaký ohlas. Trumpových stoupenců se u nás najde dost a zřejmě by se jim podobný rozkladný způsob politiky líbil.

Na svém Facebooku teď Stanislav Bernard šíří příspěvky, které jednoznačně straní Trumpovi a vycházejí z dezinformačních zdrojů. V úterý Bernard sdílel video řeči Rudy Giulianiho, který se podílí na Trumpově verzi o ukradených volbách a aniž to má nějakou souvislost, vylepšuje jeho osobní profil sdělením, že Giuliani New York „zbavil zločinu“. Dnes už víme, že Giuliani je taky člověk, který šel bleskově do ložnice s neznámou blondýnkou, kterou na něj narafičil Sasha Baron Cohen. Kdyby to nebyl Cohen, ale nastrojil to někdo úplně jiný a poslal na Trumpova muže nějakou Natašu, mohly by se dít zajímavé věci. To je ale jen okrajová záležitost. Horší jsou dezinformace ve ve stylu Aeronetu, které podnikatel pouští do světa.

Eric Drooker

Ve středu přibyl odkaz na povídání Dušana Neumanna na značně pochybném webu kupredudominulosti.cz, kde se dočteme, jak vlastně v Americe nevolí občané: „Prezidenta tentokrát ve Spojených státech tentokrát nevolilo těch 74 milionů voličů, ale hlavně média. A to je na celé té situaci to nejsmutnější, protože média ztratila kredit jako hlídací psi demokracie – a stala se z nich média propagandistická.“

A tak dále.

Stejně bizarní je ale šíření příspěvku z dílny takzvaného Institutu svobody a demokracie Jany Bobošíkové. Tam se například dočteme: „Ačkoliv do Bílého domu usedne s největší pravděpodobností demokrat Joe Biden, jednoznačným vítězem prezidentských voleb je republikán Donald Trump. Jeho výsledek (těsná prohra) je fenomenální a dává tušit, že „trumpismus“ zůstane Američanům v srdcích. Všem levičákům a globalistům navzdory. Proč? Trump dosáhl těsného výsledku po čtyřletém intenzivním každodenním mobbingu ze strany americké i globální levice…“

Představa Jany Bobošíkové, Pavla Bobošíka a Hany Lipovské bojujících za svobodu a demokracii je komická.

Na sdílení tohoto bobošíkovského blábolu zareagoval pan J. L: který napsal: Mám pocit, že příspěvek je ze skupiny co nemá s demokracii, ale opravdu nic společného. Institut svobody a demokracie má snad jediný cíl a to zestátnit ČT a pomstít J. Bobošíkovou. Institut svobody a demokracie je think tank založený novinářkou Janou Bobošíkovou na konci roku 2019. V médiích pro něj bývá používána zkratka Institut Bobošíkové, (ta se tituluje prezidentkou institutu). V jeho správní radě zasedají Pavel Bobošík (manžel Jany Bobošíkové), Pavla Drahoňovská a Hana Lipovská, která se pokouší zlikvidovat nezávislost ČT a je to bílý kůň zhrzené Jany Bobošíkové. Ta si přes radu ČT vyřizuje své účty ještě z dob Bobovize. Proto bych se vás pane Bernarde rád zeptal, na kolik je tato informace o tomto spolku pro vás relevantní? (Tento citát, stejně jako ostatní, neupravujeme. pozn. red.)

Stanislav Bernard: Jaroslave, zabývám se vždy podstatou sdělení a zda mi dává smysl. Vy toto přeskakujete a napadáte zdroj. Takto nemá smysl pokračovat v diskuzi! Chybí v ní to podstatné.

J. L.: Tak já si hlavu nenechávám zanášet a zaplevelovat pochybnými zdroji a je jedno zda je RT nebo PL, Sputník, Bobo institut a podobně. Z 90% jsou tyto zdroje nepřebernou studnicí hoaxů a dezinformací, kterým nejde o nic jiného než časem zlikvidovat demokracii a svobodu slova. Proto bych podstatu sdělení, které může být zavádějící nebo dokonce i lživé neupřednostňoval před zdrojem pochybného původu…

Stanislav Bernard: Zní to logicky, ale bez toho, abyste použil své kritické myšlení a šel do různých zdrojů, nemáte šanci dostat se blíže k podstatě. Budete-li vycházet pouze z mainstreamových médií, pak na 100% dojdete k chybným či min. nepřesným závěrům. Pak vlastně takto diskutovat postrádá jakýkoliv smysl, kromě vyplavení adrenalinu. Za mě dost. Přeji Vám hezký zbytek neděle.

Pak do toho vstoupil pan J. P.: S kým mluvím kdo je ve Spojených Státech,tak říká konec svobody v USA.Invaze migrantů z Mexika,nepokoje.Donald Trump byl jediný president.který poslední dobou vládl a nenapadl jinou zem.Ale tohle nikdo nevidí😢

Stanislav Bernard: Pepo, naštěstí vidí. Kdyby nefixlovali s hlasovacími lístky mrtvých voličů a mnoha jinými způsoby, DT by přesvědčivě vyhrál.

J. P.: myslel jsem, že to u nás lidi nevidí a nevědí

Stanislav Bernard: Hodně lidí i u nás ano

Pak jsem si dovolil do debaty přispět, ale nedopadlo to moc slavně.

Jan Jandourek: Nešiřte ty dezinformace.

Stanislav Bernard: Jane, jsem svobodný člověk a na své zdi si budu vždy dělat, co uznám za vhodné. Já vám neradím, vy přestaňte radit mně. Jan Jandourek: Jsem svobodný člověk, taky se mohu vyjadřovat, jak chci.

Jan Jandourek: To s těmi hlasovacími lístky mrtvých voličů je lež. Pokud ale chcete postupovat trumpovsky a babišovsky, tak samozřejmě můžete. Nechte si říkat jen to, co se vám líbí.

Stanislav Bernard: …no comment.

Tak to je v podstatě pravda, tady není třeba toho moc komentovat. Pan Bernard čerpá z pochybných zdrojů a věří zřejmě všemu, co mu tam vykládají.

Abychom se ale na chvilku drželi toho jednoho hoaxu, jak v Americe hlasovali i zemřelí, je to samozřejmě nesmysl.

K tomu třeba na Twitteru píše Daniel Dále:

Mí kolegové ze CNN prověřili 50 jmen na virovém seznamu MAGA, který údajně ukazoval 14 000 případů v Michiganu, kdy byly vhozeny hlasovací lístky ve jménu mrtvých lidí.

Výsledek:

37 mrtvých, žádný hlas

– 5 jich žije a hlasuje

– 8 jich žije a nehlasovalo

Jenže to přívržence Svědků Donaldových stejně nepřesvědčí. Ani to, že Trumpovi právníci zatím soudy ničím podstatným nezaujali, protože nemají v ruce žádná fakta, která by stála za řeč. Oni vědí předem, jak se věci mají a fakty si to nenechají kazit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články